Osobní obchodní společnosti

Dobrý den, chci se zeptat, ..mezi osobní obchodní společnosti patří pouze komanditní společnost a veřejná obchodní společnost, ano? A jedna právnická osoba nemůže založit státní podnik, akciovou společnost, komanditní společnost, veřejnou obchodní společnost, je to tak správně? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Skočit na: Navigace, Hledání

Mezi osobní obchodní společnosti patří veřejná obchodní společnost (v. o. s., minimálně 2 osoby podnikající pod společným jménem, § 76 a násl. obch. zák.) a komanditní společnost (k. s., minimálně 2 osoby podnikající pod společným jménem, § 93 a násl. obch. zák.).
Státní podnik může vzniknout pouze za souhlasu státu. Ve státním podniku je stát podílníkem.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­ciov%C3%A1_spo­le%C4%8Dnost

Další odpovědi
anonym

Není to tak, jak se domníváš. Chtělo by to projít pořádně OZ a podívat se na založení jednotlivých společností. Omlouvám se, ale sama teď zápasím s časem, tak snad Ti pomůže alespoň jeden příklad za všechny. V zákoně ale najdeš vše, co potřebuješ vědět.
"Založení společnosti
Společnost může být založena jedním zakladatelem či více zakladateli. Po provedení první valné hromady s volbou orgánů společnosti, po splacení emisního ážia a vložení nepeněžitých vkladů všemi akcionáři může rejstříkový soud povolit zápis společnosti do obchodního rejstříku. Tím akciová společnost vznikne. Základní kapitál společnosti musí tvořit minimálně 2 000 000 Kč, u společnosti s veřejnou nabídkou akcií pak 20 000 000 Kč. Nominální (emisní) hodnota vydaných akcií není stanovena, většinou ale činí 1 000 Kč. Ve svých stanovách firma uvede předmět podnikání, výši základního kapitálu, splácení akcií atd.

Výhodou akciové společnosti je možná anonymita majitelů, protože vlastníci akcií se nezapisují do obchodního rejstříku. Další výhodou je velký počáteční kapitál, který lze získat prodejem akcií".

V.o.s. měl založenou manžel se svým společníkem, takže to vůbec nebylo o právnické, ale naopak o dvou fyzických osobách.