Dzejkob

Jak opravit „osmičku“ na kole??

Mám osmici na kolech (zadní, přední) a rád bych si to nechal někde opravit, ale nemám s tím moc zkušeností, tak se chci jen dopředu zeptat (ať nejsem za blbce).

Do opravy kol se v takovém případě veze celé kolo a nebo samotné rámy (bez duše)? A kolik taková případná oprava/vycentrování průměrně stojí?

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš přivést celé kolo, nebo jen samostatná kola. Cena se nedá určit, u každého opraváře to je jinak a záleží i na poškození.

Další odpovědi
anonym

Lépe jen zutá (a očištěná) kola – je to levnější (mechanik to nemusí dělat), cena je jak kde (cca 50 – 150 Kč /ráfek).
Samozřejmě – úplně jiná cena by byla pro výměnu některých (či dokonce všech) drátů či i ráfku.

Emefej

Pouze kola, cena je pár desetikorun. Ale může se stát, že osma je taková, že už nepůjde vycentrovat. V tom případě si za nové vypletení připlatíš.