Myšák1

Osmák Degu: rýma a kýchání (prskání) co mám dělat?

Mám 2 Osmačky degu a jedna z nich hrozně prská a má rýmu co mám nejlépe udělat mám kvůli tomu jít k veterináři nebo to přestane samo? Mám jí dát do jiné klece aby nenakazila tu druhou Osmačku? Předem děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Pokud zvíře namáhavě dýchá, nemusí se jednat pouze o postižení horních cest dýchacích, ale i o zánět plic. Pokud příznaky trvají několik dní, určitě bych doporučila vyšetření u lékaře. Jako prevence lehkých postižení horních cest dýchacích (rýma, pšikání) můžete nasadit např. vitamín C a echinaceový sirup.

http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/poradna/712/?pid=­4815

Další odpovědi
Terryle

Pokud máte obě zviřátka ve stejný kleci, určitě bych je rozdělila a dala klece dál od sebe. Rýma a nachlazení jsou kapénkový, přenáší se kýcháním. A zviřátka po sobě žerou a pijou z jedné misky. Asi na čas rozdělit, pokud z toho tedy nebudou nějak moc zdeptané…

samicek333

pokud se jí hůř dýchá, asi bych šla na veterinu, pokud ale „jen“ kýchá a sem tam prskne, nechala bych jí, aby to vyležela sama u jídla a v teple. Na tu rýmu bych nevsázela, může to být alergie.