zzzzz

Oslovil vás někdo, aby jste kandidovali do voleb?

Mě nikdy nikdo, tak ať vím, jestli mám mít depku:-DDD

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – oni tuší, že bych je hnal…
;-D

Další odpovědi
Pepa25

Ano 😉 (V minulých komunálních volbách kandidovalo v celé ČR cca 226 tis. lidí, takže jsem jen jeden z mnoha). Jako nestraník, ale sympatizující dlouhodobě s jednou partají má v podstatě nevolitelné místo na kandidátce, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se …
Doplňuji:
Na rozdíl od většiny ostatních příspěvků nesouhlasím s postojem „naštěstí ne, nechci se ušpinit s těmi sviněmi zkorumpovanými“. Ve svém okolí se angažuju přiměřeně, ale angažuju (samospráva domu, škola dětí atd.), znám pár zastupitelů z různých stran (přece jen komunální politika je něco jiného než ta velká), pomáhal jsem odbornou radou při odhalování jednoho průšvihu na radnici, ale to byla výjimka, žádná občanská sdružení, žádné mítinky či petice.

www

Teď už mám pokoj (vyhnal jsem je ikskrát), dříve ale málem pokaždé 😁
Většinou za SZ, Moravu ap.
Depku mít nemusíš, nijak to s tím nesouvisí.
Doplňuji:
Souvislost je totiž jiná, pokud se nebudeš nijak (natož aktivně) zapojovat do činnosti obce, nikdo o tobě neví a proto není sebemenší důvod abys měla být na kandidátce jakékoliv strany, hnutí atd.
Já se zapojuji ale i nyní (připadne mně zbytečné nadávat jen mezi kamarády), proto dříve ty snahy byly 😉
Řada věcí se před schválením musí projednávat totiž veřejně a kolikrát stačí jen se vyjádřit, ostatní se přidají! Pokud to nebudeme alespoň takhle provádět, bude to čím dál horší.
Zkušenost

marci1

Naštěstí ne, já bych tu depku měla, kdyby mě oslovili. 🙂

setapouch

Rika se „vrana k vrane seda, rovny rovneho si hleda“, takze jsem rad, ze me nikdo neoslovil.

Ale az se bude chystat revoluce, nezapomente na mne, koupim lana a vyzvednu arzenal :)

led

Ano, v prelomových časoch, keď si každý myslel, že rozumie politike,
ale ostala som naďalej človekom.
Doplňuji:
nemusíte mať depku, práve naopak, uvedomte si že pred voľbami si každý politik naháňa práve ten váš hlas, ktorý mu chýba do zvolenia.

klumprt

ANO u nás shánělo stafáž na zadní místa kandidátky do komunálních voleb. Tak nějaký známý oslovil manželku, ta má však politické ambice nulové. Tak to žena navrhla mně, jelikož se podle ní pořád ke všemu vyjadřuju 🙂 Jenže ANO mi nějak nesedí, tak jsem to zavrhnul.

led

Pepa25,
vy si myslíte, že politiku, tú skutočnú politiku, robí tí ľudia v najvyšších zastupiteľstvách?
Tá spoločenská hra, ktorú hrajú občania každé volebné obdobie, neukáže skutočné názory ľudí. Pokiaľ sa budú voliť politické strany a nimi určení kandidati a nie kandidáti podľa svojich činov bez ohľadu na politickú stranu, fabu pleti, pohlavia, tetovania a podobne, bude to len hra na voľby. Tí skutoční politici nastupujú na svoje pozície úplne iným spôsobom.
Všimnite si napríklad pred schvaľovaním určitého kontroverzného zákona (kontroverzný = protirečivý,pro­tikladný) sú poslanci plní rečí proti nemu a zrazu je zákon schválený požadovanou väčšinou.

Pepa25

Nevím, co myslíte pod těmi nejvyššími zastupitelstvy. Já mluvím o nejbližších volbách zo obecních zastupitelstev. Poslanecká sněmovna je o stranické politice a senát zase něco jiné …