Jirka99

Oskenovaná kopie ze zdrav. dokumentace

Zdravím, mám pár dní oskenovaný originální papír ze zdravotní dokumentace. Mám jít na brigádu, ale nemám originální papír a žádat o další doktorce mi příjde blbé.
Tak bych se chtěl zeptat, můžu si vytisknout oskenovaný original a použit ho ke zdravotní prohlídce?
Děkuji

Odpovědi
Filip84

Já tomu ani trochu nerozumím:

  • kopie je kopie, to znamená, že vložíš originál do kopírovacího stroje a vytiskneš kopii toho originálu,
  • elektronický obraz znamená, že vložíš originál do scanneru a máš jeho obraz uložený někde v počítači, jako .pdf, nebo obrázek,
  • když elektronický obraz vytiskneš, přestává být elektronickým obrazem a stává se kopií,
  • nechápu, co to je, když je člověku něco „blbé“, nebo když se mu něco „nechce“. Nikdy mi nic nebylo blbé a vždycky se mi chce. Však za každý úkon lékaře platíš ne, ať už přímo, nebo přes pojišťovnu? Jemu to může být Wurst, Ty jsi zákazník, tak se podle toho chovej! On tam je pro Tebe, ne Ty pro něho.

Na dohody o pracovním poměru mimo HPP není lékařská prohlídka nutná. Pokud na ní přesto jdeš, náklady hradí zaměstnavatel, tak normálně zajdi k lékařce, nechej si vydat výpis ze zdravotní dokumentace, nechej si vydat účetní doklad o zaplacení poplatku a neřeš cypiny.

seraphico

Ke zdravotní prohlídce se bere pouze výpis ze zdravotní dokumentace. Platnost takového výpisu je 90 dní. Pokud tedy ještě platí, tak si ho vytiskněte a běžte s ním na prohlídku.