Originální vs vypálené CD – kvalita zvuku

Vím, že mezi mp3 a CD je velký rozdíl v kvalitě. Ale existuje rozdíl mezi CD originálním a CD výpalným, když vypálené je z FLACU nebo WAV nebo rovnou ISO kopie? Jde mi o zvuk.

Odpovědi
petr83

dobry den
kvalita zvuku zustane stejna…kvalita mezi CD a mp3 je zpusobena kompresi formatu mp3 konkretne orezanim nekterych frekvenci..
pokud budete prepalovat originalni cd nemelo by dojit k zhorseni kvality zvuku.

Avilx

Zdravím,
pokud vypalujete soubory wav z originálního na nové cd , image a dále z kopie na kopii , dochází ke snížení kvality zvuku v připadě wav. skreslení se stává při každé kopii zvuku rozeznatelnější. u mp3 ke skreslení nedochází protože zvuk už je převeden do digitálního formátu ve kterém nedochází už dále k strátě kvality. ale kvalita zvuku je nižší než u originálu.