Magda B.

Organismus, jak ho posílit?

Dobrý den, jsem strašně často nemocná. Většinou střevní potíže nebo nějaké lehké virózy. Není to nic strašného, ale když to máte několikrát do půl roku, tak už to začíná být krajně nepříjemné. Napadlo mě, zda nemám špatnou imunitu nebo prostě něco s organismem. Neměl tady někdo podobný problém?

Nejlepší odpověď
petaaana

S takovýma věcma běžte k doktorovi, ne na diskuzní forum.

Další odpovědi
gecco

Zcela ´laicky´ – imunitu i odolnost organismu zvýšíš vhodnou volbou stravy a námahou (cvičení, sport, sauna…).
Ale jak píše Petaana – bež k doktorovi – nikdo z nás tě nezná…

lota

V pořádku to není, ale řešení je individuální. Na dálku se těžko radí, možná bych zkusila aspoň odbornější poradnu: http://poradna­.zena.centrum­.cz/rubrika/prak­ticky-lekar/ – tady se dá ptát praktického lékaře.

Magda B.

U doktora jsem pochopitelně byla. Vždycky jsem to přeléčila lékama a bylo to fajn. Ale přece není normální, abych to měla tak často. Doktor mi na to řekl, že mám asi slabou imunitu a že si mám koupit vitamíny. Ty beru a stejně to nepomáhá, tak hledám řešení jinde.

petaaana

Aha, tak to je potom váš doktor vůl, když to nechává plavat. Neřekl vám třeba, že v sobě máte parazita?

Magda B.

Parazita? Proboha jak bych ho mohla mít? Ne, doktor nic takového neříkal…

gecco

Parazity klidně mít můžeš – ale je napravděpodobné, že by se projevoval takto…
😉
Spíš mne zajímá, jakou diagnozu ti doktor řekl a jakými léky „jsi to přeléčila“…
😉
No – zajdi si na dietologii a imunologii – obvoďák na tvůj problém evidentně nestačí.

petaaana

Tak toho milá zlatá chytnete velmi jednoduše. Nemáte doma nějaké zvíře?

Magda B.

gecco: Diagnozu teoreticky žádnou.. střevní potíže nebo viróza. A léčil mě imodiem, paralenama a takovýma „normálníma“ lékama :/

petaaana: Máme doma dva psy. Je fakt, že s nimi i občas spíme. Myslíte, že to může mít vliv?

petaaana

Tak to by mohla být příčina. Moje mamka se zabírá nějakýma očistama a různýma takovýma věcma. Už jsem od ní slyšela, že odčervovat se má nejen organismus u zvířat, ale i u lidí.

gecco

Ad Diagnoza… – to nejsou žádné léky… Pokud máš tyhle potíže častěji, je tvůj doktor spíše flákač, než lékař.
Zajdi si opravdu k tomu imunologovi a dietologovi, vzhledem ke psům si nech u obvoďáka napsat nějaký odčervovací přípravek (a nebo pár dnů konzumuj hodně česneku nebo pálivých paprik – jalapeño, habanero – to jsou přírodní prostředky proti střevním parazitům).
😉

Magda B.

No jo, jenže u pejsků odčervení děláme pravidelně. Nemohla jsem to chytnout od nich, oni jsou zdraví.

Pálivé teda moc nemusím :D určitě bych tedy zvolila jinou variantu. Možná zkusím ty specialisty…

gecco

Specialisty zkus určitě – ale pokud nemusíš pálivé a ani česněk, prostředek k odčervení ti napíše obvoďák.
😉
Hlavně ať ti to dobře dopadne.
😉

petaaana

To můžou být, ale jednou za čas bysme tohle měli provádět i u sebe. ;)

Magda B.

Oba mi radíte odčervení, o tom jsem teda ještě nikdy neslyšela. Jak se to proboha dělá u lidí?

anonym

Člověk narozdíl od psa přemýšlí,bacil je kamarád?…v opačném případě vám nepomůže nikdo,dokonce ani svěcená voda ne.

anonym

…ale kdo ví různé farmaceutické závislosti musí někdo živit…moc bych se k těm specialistům nehlásila,protože i obyčejný lékař ví.

petaaana

Tak buď nůžete zkusit to pálivé jak radil gecco anebo pak je na to nějaký přípravek. Myslím, že se jmenuje wurmex. Známá ho dokonce měla na doporučení lékaře, divím se, že vám to váš doktor také nenavrhnul.

Magda B.

Wurmex? To bude nějaká novinka ne? To se prodává v lékárně?

petaaana

Myslím, že i na internetu to najdete, ale v lékárně by ho taky měli mít.

Magda B.

No asi se na to v lékárně zeptám. Za zkoušku nic nedám a pokud mi to uleví, tak budu jen ráda. Pokud to nepomůže, tak si zajdu k odborníkovi. Děkuji všem za rady. :)