Babedee

Organické sloučeniny

K úvaze máte z názvů organických látek základy slov: METH- , ETH- , BUT- , OCT- ; zakončení -A L, -E N, -Y N, -A N, -O N. Které zakončení můžete přidat ke všem základům slov, aby pokaždé vznikl název organické sloučeniny?

Nejlepší odpověď
cochee

No to snad není tolik kombinací, aby sis to hned z papíru všechno nepřeříkala a nezjistila sama?

Další odpovědi
Emefej

Copak existuje methal nebo ethon? Ale takový methan nebo ethan to už by šlo.

Funna

pokud umíš napsat otázku sem..tak si snad umíš vygooglovat jestli např. existuje buton (ten samozřejmě existuje, ale je to kulatá náušnice, s organikou to nemá nic společného)…mohla by ses naučit spolehnou se na sebe a ne spoléhat na odpovědi od jiných, které ani nemusí být pravdivé…