blablabla

Nevíte někdo, proč byl dneska v podvečer k vidění na obloze měsíc (v úplňku) zbarvený do oranžova?

Dobrý den, nevíte někdo, proč byl dneska v podvečer k vidění na obloze měsíc (v úplňku) zbarvený do oranžova, když obvykle bývá normální ? děkuji

Nejlepší odpověď
Funna

tohle už tu bylo.stači se jen podívat do historie

Zlatý

Pájo
Je to obyčejná fyzika – optika. Mohou za to optické jevy, vzdálenost, kterou odražené světlo z Měsíce k pozorovateli urazí a prachové částice ve vzduchu, které so lom světla postarají. Oranžově/žlutě zbarvený Měsíc určitě vídáš na obloze níže nad horizontem. Čistě bíle se pak odráží světlo od Měsíce, když je vysoko na noční obloze.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-kdyz-je-mesic-oranzovy-zluty

Další odpovědi
Magix.cz

Za to přeci můžou chemtrails :D :D :D Kecám. Samozřejmě je to tak, jak píše Funna. Čím blíže je objekt obzoru, tím tlustší vrstvou prachu, kapiček, atd. musí světlo projít než Ti padne do oka.