Avatar uživatele
Gestas

Opravdu jsou učitelé schopni třeba i po 30 letech poznat lidi, které učili?

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, jirka F, orwell, Kepler, EKSOT123 před 1940 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zpravidla ano. I když někdy zapomene jméno. Zajímavé je, že spíš se k učiitelům hlásí tzv. výtečníci", kteří si třeba uvědomí své prohřešky. Tzv. jedničkáři se hodně změní. Je to samozřejmě individuální.

Někteřé žáky „vidíte“ v lavici, v které seděli zpravidla po celou dobu výuky.

--
Jeden učitel, který se narodil na začátku 20. století, se dožil vysokého věku – téměř 100 let, byl dlouho čilý nejen po stránce fyzické, ale i psychické. Bohužel špatně slyšel, to se mu stalo osudné ..

Když některého svého žáka potkal a hlásili se k sobě, tak mu řekl : Ty jsi seděl ve 3. lavici v učebně té a té, v roce tom a tom. Každý se divil, jakou má paměť.

Mě sice neučil, už jsem ho poznala jako důchodce, když se občas ve škole zastavil.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Pokud dotyčný nabere 30 kg, zplešatí, nechá si narůst vousy a příslušně zestárne, pak ho asi sotva poznáš. Člověk se i za „pouhých“ 20 let může neuvěřitelně změnit (vizuálně). Jestliže ale promluví a představí se jménem, je to možné. Naštval-li tě někdo před 30 roky tak, že jsi musel být resuscitován, případně jsi přežil klinickou smrt, vsadím se, že si ho budeš pamatovat po celý zbytek života. A o tom to je. Dobře se pamatují výjimeční lidé, tedy výjimečně nadaní a schopní jedinci a také výjimeční gauneři. Nejhůře se pamatují takové ty šedé myšky v žádném směru nevyčnívající, ztrácející se v průměru.

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Některá individua naprosto spolehlivě… 😁 Jsem si jist, že moje třídní by mě dnes 100% poznala jako toho, kdo se jí trefil tim hnusnym mokrym hadrem na podlahu, co jsme s ním utírali tabuli, takže byl ještě hnusnější než hnusný, přímo na obličej… 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mých zkušeností ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mně si třeba můj třídní profesor z gymplu pamatoval i po 25 letech, i když jsem nijak nevyčníval. I když vlastně ano, to když jsem mu kapku vynadal hned při prvním setkání, když jsme se srazili na rohu. Byl tak mladistvého vzhledu, že jsem ho považoval za studenta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Ano, většinou. Vždyť se s nimi nejméně rok skoro denně setkávají.
A jsou i zajímavější případy „paměti na lidi“. Třeba prostitutka, která po létech spolehlivě pozná svého zákazníka, i když jej předtím viděla jen na chvíli a mezitím jí postelí prošlo rozhodně víc mužů, než tomu učiteli žáků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Jak píše Orwell. Mě si většinou lidi pamatují dobře, možná i tady, nevím proč. 😁. O to trapnější je, že já takovou paměť nemám.
A učitelé, to je samostatná kapitola. Asi je poznávají po duši.
Ale mám i opačnou zkušenost,když jsem si nechal narůst vousy, nepoznávali mě ani dobří známí, a ani když jsem se k nim hlásil.
Na druhou stranu, jednou jsem jel v zimě na kole za kámošem do vzdálenější vsi. Byl jsem zakuklený,jen nos a oči bylo vidět. A tam zrovna šla listonoška, kterou jsem nikdy neviděl. A hned mě říká,kdo jsem. Koukal jsem jak puk. Pak mi brácha (starší o 13 roků) říkal,že s ním chodila do třídy, tak jsem jí asi přišel povědomý. Ale přitom si s bráchou podobni nejsme…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek