Elisa24

Opravili byste mi prosím krátký text z Aj?

People in south Germany have been scared by a fireball. They watched it for 15 seconds during the night on Tuesday. Many people informed police about this falling object. Any damages aren’t known. According to astrophysicist Carolin Liefke it was probably meteorite. It can be also rests of space debris. Fireball was watched in Austria, Switzerland and France. Brightness of object was about as same as a brightness of moon. Police emphasized that it wasn’t an April joke.
Děkuji moc

Nejlepší odpověď
quentos

  • southern Germany (další možností je South Germany – obě velká počáteční písmena – ale to by spíš musel být oficiální název oné oblasti)
  • lépe „last Tuesday night“ než „during the night on on Tuesday“
  • … informed THE police about…
  • No damages are known, možná ještě lépe „no damages are known to have been done by this object“
  • it was probably A meteorite (technická poznámka, meteorit to je až po dopadu, zde to mohl být meteor – při průletu vesmírem – , nebo spíše meteoroid při průletu atmosférou)
  • mluvíme již o minulosti > it can also HAVE BEEN remnants (spíše než rests) of space debris

THE firebal was watched (možná zde lépe: observed)
Brightness of THE object was about THE same as the ONE (ať nemusíme opakovat brightness) of the Moon (máme na mysli astronomické těleso, lépe tedy s velkým M)

  • THE police emphasized that it WAS NOT an April joke (má-li to být oficiální zpráva, vyvarovat se stažených tvarů)

Doplňuji:
Odpověď lízátka11 je holý nesmysl. Any je naopak kladné zájmeno, se záporem tedy dohromady jde – a ve druhé větě žádné „they are“ nebude.

Další odpovědi
lizatko11

Jediné čeho jsem si všimla je věta: Any damages…
Jelikož v angličtine nemůžeš dát do věty více než 1 zápor, tak vynech slovo Any :)
A taky ve 2. větě má být They're a nebo They are ;)

Beer4Real

Lizatko11 ty si král! :D víš prd a ještě radíš, no ale zkusils aspoň 🙂

quentos

asi tak :{D>