♥♥♥

Opravdu žádné takové číslo neexistuje?

Najděte všechna trojciferná čísla, která čtená odzadu jsou přesně dvakrát větší. Například číslo 125 nevyhovuje, jelikož čtené odzadu dává číslo 521, což je číslo 4,168krát větší.
Tak prý žádné neexistuje, mě to stejně nedalo a ptám se Vás, existuje nebo ne? Pokud ano, jaké? Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
Georgo2010

Bohužel, trojciferná čísla čtená odzadu nikdy nebudou přesně dvakrát větší (resp. x-krát větší beze zbytku), pouze existují kombinace se stejnou cifrou na začátku a zároveň na konci.

Další odpovědi
bolak

Přesně ne, nejblíž jsou dvojice 397–793 (1,997krát) a 295–592 (2,007krát).

nanif

neexistuje