Avatar uživatele

Opravdu to myslí opravdu?

Vznikl PLÁN,jak se zbavit bezdomáčů v centru Prahy.To by se jim vybudoval tábor na kraji města,tam by to měli skvělý,dvakrát denně polévku,všemožná péče a tak.Jak jsem pochopil,sváželi by je speciálně upraveným mikrobusem.Nemohu se zbavit asociace.Nikdo se nezmínil o tom,jestli by mohli odejít,kdyby třeba měli polévky dvakrát denně plný kecky.Tak nevím.A až budou bezdomáčové zpacifikovaný,kdo bude na řadě?
Hovězí nápad? Ale někoho napad,je to pravda,já to viděl v televizi,což je argument z rodu neotřesitelných.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jj, hovězí nápad, jak má bejt. Takže až se mi nebude chtít makat, nechám se odhlásit z případného trvalého bydliště, obléknu otrhané šatstvo z popelnice a půjdu do bezdomáčského tábora, kde se o mě budou zadáčo starat? Z daní poctivě pracujících? Ty bláho, kde to jsme...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V podstatě ze všech Vašich příspěvků vyplývá záporné až velmi negativní stanovisko. Nikdo jste ale ani nenastínil jak tento problém řešit. Podle mého názoru celá myšlenka až tak nesmyslná není. Bezdomoci zde jsou a budou. Jak lépe kontrolovat špínu a hygienická rizika, než soustředit je do co možná nejmenšího prostoru. Zní možná krutě, ale proto asi i jinde samovolně vznikají chudinské čtvrtě? Oproti dosud prošustrovaným hodnotám by nutné náklady měly alespoň nějaký smysl a to nejdůležitější, i bezdomoci jsou stále lidské bytosti.


Avatar uživatele
Zlatý

Já to taky viděla. A kde to jsme??? Přece v Čechách. Jenom tady to lze takto praktikovat. Vždyť my, platící a vydělávající zaplatíme. VŠECHNO a VŠEM. Tedy myslím tím těm pár tisícům nahoře a pár tisícům dole.
Vždyť přece víte, že nejvíc platí daně živnostníci a až po nich zaměstnanci. A až na chvostě vzadu jsou investoři.
Takže pokud nechci dělat na druhé, mám na výběr. Buď se stát bezdomovcem nebo investorem :-).


Avatar uživatele
Bronzový

jo, je to pecka! a ještě bychom mohli zdražit poplatky ve zdravotnictví, navrhuji zavést třeba poplatky při výjezdu z čerpacích stanic, poplatk z nákupu v marketu nebo u holiče a vlastně úplně všude by mohly být nějaké poplatky a příplatky aby to bylo spravedlivé, přeci lékaři nebudou vyjímka... chceš přezout pneumatiky u auta zaplať poplatek a postav se do fronty! už se na to "těším"


Avatar uživatele
Bronzový

Když jsem to v TV viděla,hned mě napadlo,to už to bylo - Chánov - každý ví,jak to vyčlenění dopadlo,spousty pěněz z našich kapes nazmar.
Pokud budou mít "vycházky" z "obory",můžou si v klidu jít žebrat,pak koupit krabicáky,a spokojeně se vrátit "domů".S tím rozdílem,že většina z nich o domov nestojí,takhle jim to vyhovuje.
Až bude k dispozici pořadník na umístění,přihlásím se,už mě nebaví platit nájem...


Avatar uživatele

DOBRÝ DEN.NAPROSTO SOUHLASÍM S PANEM DUDU.VY NEVÍTE CO JE TO ZA PEKLO ŽÍT NA ULICI. BEZDOMOVCI JSOU TAKÉ LIDÉ S CITY A SE ZPACKANÝM ŽIVOTEM VĚTŠINOU KVŮLI DÉMONU ALKOHOLU,KTERÉHO SE NEDOKÁZALI A NEDOKÁŽÍ VZDÁT!!!VÍM NĚKTERÝM SE NECHCE PRACOVAT,ALE PRAVDA JE TAKOVÁ ŽE TÉCHTO JE MNOHEM MENŠÍ ČÁST.KOLIK PENĚZ SE VTOMTO STÁTĚ PROŠUSTROVALO A VYTUNELOVALO A NAKRADLO!!!A MYSLÍTE SI,ŽE ZA TO MOHOU BEZDOMOVCI? NEBUĎME LHOSTEJNÍ A NEMILOSRDNÍ!!!TOUTO TÉMATIKOU SE TAKÉ PRACOVNÉ ZABÝVÁM A MOHU VÁM ŘÍCI,ŽE KDYŽ TY LIDI VIDÍM V ARMÁDĚ SPÁSY,TO JE KŘESŤANSKÁ VOJENSKÁ ORGANIZACE TAK MI VYHRKNOU SLZY NAD TOUTO ZOUFALOU SITUACÍ.ONO JE SNADNÉ ŽÍT BEZ TĚŽKÉ ZÁVISLOSTI NA DROGÁCH A ALKOHOLU,MÍT DOBROU PRÁCI A CELKEM ŠŤASTNOU RODINU A PĚKNÝ BYT!!! ALE KDE JE SOUCIT A KDE JE LÁSKA?---TOLIK ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ReHu

DUDU > chudinské čtvrti vznikají, ale pokud vidím v české TV reportáže o velice, velice slušně zařízených bytech, kteří někteří dostanou darem?, nemám z toho dobrý pocit. Vždyť kolik % našich spoluobčanů se snaží si svůj život zlepšit a nečeká na to, co dostanou. My, jakoby normální si přece na vše musíme vydělat, platíme si vše samia a několikrát daníme, aby druzí měli zdarma a navíc ničili.
Dávná pravda je ta, že darovaného či člověk neváží.

Avatar uživatele
Zlatý

ReHu

Malá oprava - někteří níčí byty, jiní ubytovny.

Avatar uživatele
Bronzový

BENYTA

Co se týká Chánova,je jasné,že jsem rasista,ne na vietnamce apod.,jen na hnědospoluobčany.
Zničí vše,jestli byty nebo ubytovny,vždyt to dostali.
To,že darovaného si nikdo neváží,je pravdou u všech.
Pejsci z útulků jsou toho příkladem,naštěstí už dnes "příjemci" prochází lepší "filtrací".

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.