Opravdu to myslí opravdu?

Vznikl PLÁN,jak se zbavit bezdomáčů v centru Prahy.To by se jim vybudoval tábor na kraji města,tam by to měli skvělý,dvakrát denně polévku,všemožná péče a tak.Jak jsem pochopil,sváželi by je speciálně upraveným mikrobusem.Nemohu se zbavit asociace.Nikdo se nezmínil o tom,jestli by mohli odejít,kdyby třeba měli polévky dvakrát denně plný kecky.Tak nevím.A až budou bezdomáčové zpacifikovaný,kdo bude na řadě?
Hovězí nápad? Ale někoho napad,je to pravda,já to viděl v televizi,což je argument z rodu neotřesitelných.

Nejlepší odpověď
quentos

Jj, hovězí nápad, jak má bejt. Takže až se mi nebude chtít makat, nechám se odhlásit z případného trvalého bydliště, obléknu otrhané šatstvo z popelnice a půjdu do bezdomáčského tábora, kde se o mě budou zadáčo starat? Z daní poctivě pracujících? Ty bláho, kde to jsme…

Další odpovědi
dudu

V podstatě ze všech Vašich příspěvků vyplývá záporné až velmi negativní stanovisko. Nikdo jste ale ani nenastínil jak tento problém řešit. Podle mého názoru celá myšlenka až tak nesmyslná není. Bezdomoci zde jsou a budou. Jak lépe kontrolovat špínu a hygienická rizika, než soustředit je do co možná nejmenšího prostoru. Zní možná krutě, ale proto asi i jinde samovolně vznikají chudinské čtvrtě? Oproti dosud prošustrovaným hodnotám by nutné náklady měly alespoň nějaký smysl a to nejdůležitější, i bezdomoci jsou stále lidské bytosti.

ReHu

Já to taky viděla. A kde to jsme??? Přece v Čechách. Jenom tady to lze takto praktikovat. Vždyť my, platící a vydělávající zaplatíme. VŠECHNO a VŠEM. Tedy myslím tím těm pár tisícům nahoře a pár tisícům dole.
Vždyť přece víte, že nejvíc platí daně živnostníci a až po nich zaměstnanci. A až na chvostě vzadu jsou investoři.
Takže pokud nechci dělat na druhé, mám na výběr. Buď se stát bezdomovcem nebo investorem 🙂.

nabubindes

jo, je to pecka! a ještě bychom mohli zdražit poplatky ve zdravotnictví, navrhuji zavést třeba poplatky při výjezdu z čerpacích stanic, poplatk z nákupu v marketu nebo u holiče a vlastně úplně všude by mohly být nějaké poplatky a příplatky aby to bylo spravedlivé, přeci lékaři nebudou vyjímka… chceš přezout pneumatiky u auta zaplať poplatek a postav se do fronty! už se na to „těším“

BENYTA

Když jsem to v TV viděla,hned mě napadlo,to už to bylo – Chánov – každý ví,jak to vyčlenění dopadlo,spousty pěněz z našich kapes nazmar.
Pokud budou mít „vycházky“ z „obory“,můžou si v klidu jít žebrat,pak koupit krabicáky,a spokojeně se vrátit „domů“.S tím rozdílem,že většina z nich o domov nestojí,takhle jim to vyhovuje.
Až bude k dispozici pořadník na umístění,přihlásím se,už mě nebaví platit nájem…

anonym

DOBRÝ DEN.NAPROSTO SOUHLASÍM S PANEM DUDU.VY NEVÍTE CO JE TO ZA PEKLO ŽÍT NA ULICI. BEZDOMOVCI JSOU TAKÉ LIDÉ S CITY A SE ZPACKANÝM ŽIVOTEM VĚTŠINOU KVŮLI DÉMONU ALKOHOLU,KTERÉHO SE NEDOKÁZALI A NEDOKÁŽÍ VZDÁT!!!VÍM NĚKTERÝM SE NECHCE PRACOVAT,ALE PRAVDA JE TAKOVÁ ŽE TÉCHTO JE MNOHEM MENŠÍ ČÁST.KOLIK PENĚZ SE VTOMTO STÁTĚ PROŠUSTROVALO A VYTUNELOVALO A NAKRADLO!!!A MYS­LÍTE SI,ŽE ZA TO MOHOU BEZDOMOVCI? NEBUĎME LHOSTEJNÍ A NEMILOSRDNÍ!!!TO­UTO TÉMATIKOU SE TAKÉ PRACOVNÉ ZABÝVÁM A MOHU VÁM ŘÍCI,ŽE KDYŽ TY LIDI VIDÍM V ARMÁDĚ SPÁSY,TO JE KŘESŤANSKÁ VOJENSKÁ ORGANIZACE TAK MI VYHRKNOU SLZY NAD TOUTO ZOUFALOU SITUACÍ.ONO JE SNADNÉ ŽÍT BEZ TĚŽKÉ ZÁVISLOSTI NA DROGÁCH A ALKOHOLU,MÍT DOBROU PRÁCI A CELKEM ŠŤASTNOU RODINU A PĚKNÝ BYT!!! ALE KDE JE SOUCIT A KDE JE LÁSKA?---TOLIK ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ ZKUŠENOSTI

ReHu

DUDU > chudinské čtvrti vznikají, ale pokud vidím v české TV reportáže o velice, velice slušně zařízených bytech, kteří někteří dostanou darem?, nemám z toho dobrý pocit. Vždyť kolik % našich spoluobčanů se snaží si svůj život zlepšit a nečeká na to, co dostanou. My, jakoby normální si přece na vše musíme vydělat, platíme si vše samia a několikrát daníme, aby druzí měli zdarma a navíc ničili.
Dávná pravda je ta, že darovaného či člověk neváží.

ReHu

Malá oprava – někteří níčí byty, jiní ubytovny.

BENYTA

Co se týká Chánova,je jasné,že jsem rasista,ne na vietnamce apod.,jen na hnědospoluobčany.
Zničí vše,jestli byty nebo ubytovny,vždyt to dostali.
To,že darovaného si nikdo neváží,je pravdou u všech.
Pejsci z útulků jsou toho příkladem,naštěstí už dnes „příjemci“ prochází lepší „filtrací“.