autacek

Opravdu si tady někdo z Vás myslí, že koronavirus je riziko podnikání? Asi jako když vám zakázali podnikat komunisti?

Nejlepší odpověď
Hlada

Státem nařízený zákaz podnikání nelze v žádném případě směšovat s rizikem podnikání na trhu. Je to zvláštní stav, který je nutné řešit zvláštním způsobem. V nedávné historii nemá obdoby. Myslím, že v této situaci by se měli ujmout vlády odborníci. Lékaři, právníci, ekonomové a ti by měli na základě odbornosti určit optimální postup, jak zamezit rozšiřování nákazy při co nejmenších hospodářských škodách. To, co nám předvádějí politici, je spíš na úrovni komunistických represí. Množství nedostatečně odborně zdůvodněných zákazů vede k nedůvěře a nedodržování opatření.

Další odpovědi
JežíšKristus

Samozřejmě, že ano. Mám 3 miliony, a musím se rozhodnout, jestli je vložím do podnikání, nebo raději ne. Co když přijdu o nohu, a nebudu moci podnikat? Co když bude pandemie, a útlum obchodu? Je to relevantní otázka, kterou si musí každý podnikatel položit. Člověk nemůže předstírat, že tu krizový zákon není už roky. Neznalost zákona neomlouvá. Uzavření obchodů přeci není svévůlí vlády – je to předpokládaná reakce na vnější událost. NAOPAK u komunistů to byla svévůle, která neměla na Západě obdoby. Dnes mi ukažte na stát, kde v posledním roce neomezili podnikání. Komunisti nekomunisti, takový stát se hledá těžko.

zjentek

No tak v prvé řadě by měli omezit, nebo úplně zakázat Boha. Uvažte, k čemu je ten nelida asi tak dobrý, když je schopen „podržet“ koronavir, ne- li ho přímo syslat? Čili rovnice je jasná: Bůh povolí kovida = vláda je kvůli němu nucena zakazovat základní lidská práva. Spouštěč tedy jasný, nikde žádná neznámá. K čemu je nám dobrý takový Bůh, ptám se? ke křtu? Díky, to radši budu mít o jméno méně, ale budu zdráv.

Mc Merkurion

… jaký riziko !!!
… dyť někteří na tom skvěle rejžujou !!!
(nájem platí manželovi, všechny kompenzace, k tomu litr na den a podnikaj dál na černo !!! ) …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

Zjentek: Spouštěčem je člověk, co jiného má asi tak Bůh dělat, když člověk ničí životní prostředí a staví elektrárny. Před sto lety nebylo nalito tisíce tun chemie do polí, nebyly hormony v řekách. Dnes máme jedovatá pole i řeky. A o polích a řekách je v Bibli řeč. Boží trest je tam také určen. Tudíž si za to člověk může sám, neznalost neomlouvá. Bůh má svázané ruce, jinak činit nemůže.

zjentek

Rád bych souhlasil, ale nevychází to. Bůh nemá svázané ruce. Určitě seslal kovida z důvodů tebou uvedených. Jenže, čím více lidé za kovida trpí, tím více v Pána paradoxně věří. Proto tvrdím – ZAKAŽME BOHA! Těží z našeho utrpení 2× – druhak z toho, jak jej oslavujeme, když od nás čistí planetu. Komanči to už jednou zkusili a vyšlo to. lidé byli šťastní i bez banánu a toaletního papíru, všude „veselé“ holky krev a mlíko.

Hlada

Elektřina je požehnáním. Zaplať Pán Bůh za ni a za to, že nám zásadně ulehčuje život a že se už nesetkáváme s vyhořelými městy, jako tomu bylo v minulých dobách.