kurec

Opravdu se někdy pořádají svatby „načerno“? Že se celá svatba jen předstírá? Proto existují svědci svatby?

Nejlepší odpověď
Hlada

Svědci jsou proto, aby žádný z manželů nemohl svatbu popřít.
Manželství lze uzavřít jen zákonem stanoveným způsobem. Svatba načerno by neměla právní účinky. Něco jiného jsou fingované svatby (Kolja). Těm svědci nezabrání.

Další odpovědi
Kepler

Jde o fiktivní sňatky, které proběhnou zcela legálně. Pokud se prokáže, že vše proběhlo za úplatu, jedná se o trestný čin napomáhání k neoprávněnému pobytu na území ČR se sazbou až 1 rok v zamřížovaném apartmá. Poslední dobou se tyto případy u nás docela množí.
http://www.po­licie.cz/clanek/fik­tivni-snatky.aspx

Drap

U nás ne, neni k tomu důvod. V některých zemích se to však tak dělá. Záleží na morálce a zvycích dané společnosti.