dudu

Opravdu platí, že malé děti přinášejí jen malé starosti?

Poslední dobou nás notně překvapuje osmiletý vnouček tím, že poněkud připomíná indigové děti. Do školy se zásadně připravuje sám a nezná než výborné hodnocení. Mluví spisovně a straní se bezpráví. Např. nedávno zkritizoval svoji matku, když nepřiměřeně reagovala na chování jeho bratra slovy: „Mamko, to prosím příště nedělej. Víš přece, že Vašík je autista a za svoje chování nemůže!“
Onehdy jsme spolu např. řešili otázku „proč vlastně chlapi mají prsa, resp. bradavky, když nekojí?“.
Včera mě náš drobeček zase dostal do úzkých otázkou: „dědo, co znamená slovo ironie?“. Zatím se trápím, jak to tomu pacholeti srozumitelně vysvětlit. Moc prosím, přátelé, poraďte.
Jinak se pomalu připravuji na okamžik, kdy ztratím jeho respekt poté, až náš Ondřej Adam začne řešit teorii strun a membrán.
Ovšem ani on není bez problémů. Nyní se např. trápí faktem, že je zamilován do stejné holky jako jeho starší brácha.

Nejlepší odpověď
marci1

Starosti? Je to super, jsou to radosti! Třeba jen díky 9 let „mladému“ synovci jsem se naučila podrobněji znát skoro všechny hvězdy, vesmír, planety, černé díry, podrobněji fyziku apod. 🙂

Další odpovědi
gecco

Lidé jsou růné…
😉
Ironii mu asi nejlíp ozřejmíš na příkladu, nejlépe hodně přehnaném.
Např., pokud nedopatřením něco rozbije, pochval jej slovem „šikula“…
😉

Drap

Nemusí to být nutně pravda, ale ve většině případů jsou s většími dětmi i větší starosti.

arachis

Mám děti tři, již odrostlé a opravdu to platí, i když i já jsem to do určitého času nechápala. Ovšem překvapujeme, že se na to ptá děda. To jste tedy musel mít také nějaké dítko, vy jste to neprožíval? Malé děti malé…velké velké..??? A k té ironii, já bych odpověděla, ironická odpověď je přesně opačná k ději. Venku je ale hezké počasí, když zrovna leje. To to voní, když něco smrdí…