Ryboun

Opravdu není dobré chodit shrbený?

Chci se zeptat, proč si může člověk dovolit na někoho, kdo chodí nahrbený a je divné tak chodit? Myslím tím řeč těla. Pokaždé slyším, že když bude člověk chodit shrbený, každý si na něj dovolí. Vím, že to tak chodí na středních školách nebo na učnácích. Vidím to ve filmech i v normálním životě ,že když učen jde domů a chodí přitom shrbený, jeho parta spolužáků ho zmlátí. Vidím i normálně venku že někteří lidé tak chodí a někteří nato mají poznámky. Ale dozvěděl, že je dobré tomu předejít tak, že bude chodit rovně a dívat se druhému člověkovi do očí.

Nejlepší odpověď
Drap

Opravdu to neni dobré, nejen proto jak se kdo dívá, ale hlavně pro držení těla, aby nedošlo k poškození nebo změnám na páteři.

Další odpovědi
zjentek

Ano, i „hrb“ někdy souvisí se sebevědomím.

Známy jsou případy, kdy jedinci při kontaktu s lidmi maj hlavu tak vpasovanou mezi ramena, že ji prakticky nevidíš, normálně ji přehlédneš, když chtějí. Jsou to bezhlavý chodci.

V podnicích nízkých cenových relací můžeš mezi štamgasty často zaslechnout vzájemná oslovování typu: Zduř byku! Anebo: Čús hrbe! Po osmi škopkách se pak jednotlivě přesunují městem na různá místa právě jako bezhlaví chodci a tento jejich styl jim v pozdějším věku pevně drží i za střízliva ;)

marci1

Vzpřímený postoj při chůzi dává ostatním najevo, že člověk není „ušlápnutý“, nebojí se, má zdravé sebevědomí. Hlavu nosit vzhůru a dívat se druhému do očí, neuhýbat. Ostatní si nebudou na něj dovolovat. 🙂