Rokio

Opravdu mohu pracovat déle než 12 hodin týdně, aniž by mi hrozilo „zakleknutí“ od sociálky?

Minulý týden jsem byl v zaměstnání 12 hodin.

Kdybych se ale pokusil pracovat ještě delší dobu a dělal bych to dlouhodobě, mohl bych od úřadu sociálního zabezpečení dostat pozvánku na mimořádnou kontrolu od posudkového lékaře?

Mám invalidní důchod 3. stupně a moje pracovní schopnost je snížena o 70 %. 30 % ze 40-ti hodin (plného pracovního úvazku) je 12 hodin.

Odpovědi
ivzez

Přiznání invalidity závisí na zdravotním stavu,
nikoliv na tom, kolik hodin poživatel ID pracuje.
Tolik zákon. V praxi to někde může být jiné.

Ovšem pokud vím, poživatelé ID III. nikam nehlásí,
jestli a jak dlouho pracují.

zjentek

Rokio promiňň už, ale někdy to vypadá, že máš geniálně vyvinuté socialistické cítění a někdy, že si se svými penězi chceš jednoduše dělat, co chceš. Tady vážně těžko poradit…

Rokio

ivzez: Děkuji za radu.