dust8

Opravdu každý operátor tísňové linky vyřídí za dvanáctihodinovou směnu až 250 hovorů?

To musí být docela fofr komunikace s volajícími, ne? Nebo se tam dá i vykecávat?

Zdroj: https://video­.aktualne.cz/dvtv/pra­ce-operatora-tisnove-linky-stres-i-pomoc-psychologa-kazdy/r~b80486b­0d99611e59c4a002590604f2­e/?redirected=15583711­80

Odpovědi
Mc Merkurion

… co by ne, to cca každý tři minuty jeden, a jestli jich je dost planech, nebo jenom přepojuje, tak je to možný …
… ale jestli jsou takto závažný, tak to asi za tři minuty nevyřídí:
"..1) Třiadvacetiletá žena volala na tísňovou linku, že ji na Malostranském náměstí zneužili dva cizinci. Hlídka ovšem pak zjistila, že žena si v noci domluvila s dvěma cizinci sexuální hrátky za podmínky, že ji ráno odvezou domů. S jejich výkonem ale nebyla spokojená, dala to proto patřičně najevo a dvojice jí na oplátku vyhodila z auta na ulici. A žena si tak policistům stěžovala, že nebyla naplněna litera ústní smlouvy. Nakonec ji odvezl domů její přítel.
…2) Z oznámení, že chlapec hází kameny na auto na Žižkově, se vyklubala hádka mezi babičkou a vnukem. Žena hodila po chlapci květináč a ten po ní vzápětí mrštil dlažební kostku. Jenže se netrefil a zasáhl zaparkované auto. Policisté dopadli podezřelého vandala za pouhé dvě minuty.
…3) Ve dvě hodiny ráno volala žena na pomoc policii s tím, že na stromě u jejího domu sedí muž v bílém plášti, v ruce drží samopal a čtvrt hodiny se jí dívá do oken. Hlídka však na stromě nalezla bílý igelitový sáček, který uvízl v jeho koruně.
…4) Na tísňovou linku volala žena, že u silnice v pražském Kamýku sedí tři zrzaví králíci, sledují auta a paní se bála, aby „nehupli“ pod projíždějící auta a nestala se dopravní nehoda. Když přijeli policisté na místo, králíky nenašli, s největší pravděpodobností tak odskákali do lesa nebo odjeli autostopem neznámo kam.
…5) Přítelkyně pohřešovala svého pětašedesátiletého partnera z Královehradeckého kraje, ten ale volal na tísňovou linku, že je v pořádku, v Praze se mu líbí a domů se vrátit nehodlá. Policisté pak muže nalezli a celostátní pátrání odvolali.
…6) Policisté přijali od ženy poznatek k trestné činnosti, kterou měl páchat kamarád jejího manžela. Volající se domáhala hovoru s dalším policistou, který by na ni měl více času, nakonec z ní ale vypadlo, že si podle jejich slov: „Potřebovala popovídat, protože se jí kousnul převodový řemen a zapomněla, kde má zuby.“
…7) Muž našel před domem v Turnovské ulici pouta, nasadil si je na nohu, pak je ale nemohl sejmout, a proto volal policisty o pomoc. Ti po chvilce přijeli, zjistili ale, že se jedná o imitaci policejních pout, které nelze odemknout a pánovi proto doporučili zámečníka. Ten poděkoval, ovšem pak se v rodině strhla hádka, kdo práci zámečníka zaplatí, když nemají peníze a na místo tak museli jet hasiči, aby muže vysvobodili a on ještě nepřišel k úrazu.
…8) Náhodný kolemjdoucí dokonce volal policisty, když viděl muže, který přišel ke kontejneru, vytáhl odtud boty, staré a ošoupané vyměnil za lepší model a odcházel pryč. Operátor dodnes netuší, jaké ohrožení života v tomto jednání kolemjdoucí spatřoval.
…9) Ze rvačky ve vršovickém bytě se vyklubala párty. Před příjezdem hlídky účastníci oslavy odešli a majitelka bytu (68 let) skončila v péči záchranářů poté, co si při předvádění striptýzu přivodila zranění hlavy.
…10) V říjnu pohřešovala recepční hotelu dvě klientky, které se nevrátily z prohlídky české metropole. Policisté nakonec zjistili, že cizinky změnily místo noclehu – kriminalisté je totiž „ubytovali“ v policejní cele v Kongresové ulici jako podezřelé z pokusu kapesní krádeže. " https://www.po­licie.cz/clanek/co-vsechno-musi-operator-tisnove-linky-resit.aspx