tom004

Opravdu jenom bajka?

https://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&pid=­gmail&attid=0­.1&thid=1309d5898b2bd905­&mt=applicati­on/pdf&url=https://ma­il.google.com/ma­il/?ui%3D2%26ik%3­Df5c608a986%26vi­ew%3Datt%26th%3D130­9d5898b2bd905%26at­tid%3D0.1%26dis­p%3Dattd%26zw&sig=­AHIEtbS3xNmc1U­xUfk5nNlPpDPttex­pwUg
Doplňuji:
Tak to se omlouvám,mně se to otevře normálně.Zjistím,a opravím.

Nejlepší odpověď
arygnoc

taky nevidím nic.

Další odpovědi
hanulka11

také nic nevidím

tom004

Jinak to asi nepůjde:

BAJKA

Klasická verze:

Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a
vytvoří zásoby na zimu.
Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a
mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si.
Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si
na zásobách, zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře.

Současná verze:

Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby
na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí
a mravenec se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si.
Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na
zásobách.
Cikády, třesoucí se zimou vyhladovělé, zorganizují
tiskovou konferenci, na které se táží, kde vzal mravenec právo na to být v
teple a dobře živený, zatímco jiní, méně šťastní, umírají zimou a hladem.
Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a
záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho
druhu.
Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou
někteří ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v
přepychu.
Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět
spravedlivý díl.
Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické
spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou
platností.
Daně jsou zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal
cikády a je mu finančním úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na
zaplacení daní ani pokuty.
Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.
Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých
cikádách, kterým nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro
je ještě daleko.
Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za
nezájmu cikád i vlády.
Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena
speciální komise s náklady deset milionů.
Mezitím některé cikády zemřou na
předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o
sociální nerovnost a hlavně o cikády.
Slovník cizích slov:
mravenec = normální pracující člověk ,
cikáda = každý normální pracující člověk si domyslí