icurusL

Opravdu je vidět větší oheň v delší vzdálenosti bíle?

Nebo mi jen hrabe?

Nejlepší odpověď
anonym

Osobně bych řekl, že spíše ´jasně žlutě´…
😉
Ale hodně záleží na čistotě ovduší (barevné zkreslení) a vlastní barvě plamenů.

Další odpovědi
Lamalam

Pálí se čarodějnice, ideální příležitost jak si to otestovat v praxi. Já ho právě vidím z okna žlutě (je od nás cca 500m vzdušnou čarou).

huxa

Jde o přívlastky plamenu (alespoň tak jsme se to učili ve škole). Jiné materiály mají různé vlastnosti z jiné vzdálenosti. Pokud se budeš dívat do klasického plamene z blízka, bude do ruda, jinak do žluta. Některé ovšem můžou bít do modra a z větší vzdálenosti ze zelena. Tudíž klidně může svítit oheň z větší vzdálenosti doběla.

Daniels

Jde o to, že abys viděl oheň z delší vzdálenosti- od kilometru více, musí být celkem tma. V takovém případě se do oka nedostává dost světla. Proto oko přepíná do černobílého režimu.

anonym

videl jsem hodne pozaru a vsechny byly zlutooranzove

anonym

dym se lisil barvou