Opravdu je v ČR byznys se smrtí: Hrobky ve větších městech stojí už desetitisíce?

Zajímalo by mě,včem spočívá tato rozežranost vtom že lidé i města už chtějí za prodej i pronájem hrobového místa tolik peněz je tímto hyenismus dělat byznys i se smrtí? Funguje tento styl byznysu i jinde po světě nebo jen češi jsou tak hladový po penězích? https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=462952&sz­nu=aACnjOhURwyl­dqll

Nejlepší odpověď
orestez

Za 1 hrobeček na ústředním hřbitově v Brně se platí zhruba 2000,– na dvacet let. Fleky pro mrtvoly už dochází. Pokud budou činoglaři bohatnout z hokny a budou chtít po zaklepání špejlama bydlovat v lepčí mazlavici a nechcó jít do grilu, bude možná odkósnout kus Starého Lískovca pro novice se zbytečnejma papučema. Na lontu taková sháňka po červím fleku není jako ve štatlu. Neházej války k panice, co píšó v Hovinky.cz

Další odpovědi
Tw!st

Nemyslím si, spíše je to v tom, že už jednoduše pro hrobky není místo. Spočítej si kolik ročně zemře lidí a ber v potaz to, že ty hrobky které tam již třeba sto let jsou tak nikam nemizí, ale zůstávají. Kde se má brát místo na další? Aby se dostalo místa pro hrob pro úplně každého, tak by byla celá zeměkoule pokrytá hroby.

Lamalam

Kdyby sis ten článek, nad kterým se tu rozhořčuješ nejprve přečetl, zjistil bys hned druhém odstavci, proč tomu tak je.

zjentek

Jedná se o prestižní stavení k odpočinku, to nemá každej, tak to láká, každej prahne po teplým místečku, i když kupovat svý stavení na cizím pozemku není dle nového OZ moc rozumné (tam zákon o pohřbenictví nesahá), takže se dá skutečně říci, že vlastník takovýho pozemku je hyena. Prý už se v okolí hřbitovů a na nich vyskytují i letáky- koupím hrobku, nebo koupím TUTO hrobku.

Kepler

Ano, byznys se smrtí u nás stále pokračuje, i když vypustíme kšeftování s hrobovými místy. Dnes i vyletět komínem taky stojí dost. Pohřební služby mezi sebou vedou tvrdý boj o čerstvou mrtvolu a neváhají uplatňovat podlé metody. Je mi z toho na blití.

plebs

Marley klídek, to je neviditelná ruka trhu, až se trh nasytí půjdou ceny dolů

zjentek

@Twist- tohle v Indii řeší Ganga. Při vyšším zalidnění by to u nás mohlo vyřešit Labe, nebo Vltava.

Kepler

Mluvíš mi z duše. Kolik dřeva je třeba na zpopelnění? Na Valašsku by to zvládla i Bečva. Ještě lepší by bylo použít můj popel na pohnojení stromů původní valašské trnky. Tak tomu bych řekl užitečný odkaz!