nevzdelaneja

Opravdu byste chtěli všechno vědět?

Opravdu byste chtěli všechno vědět a znát? Mluvím například o smyslu vesmíru, apod.

Nejlepší odpověď
gecco

V žádném případě… Ne…
😉
Takto – když ani zdaleka nevím vše, se mohu – vcelku s radostí, pídit po informacích a učit…
😉

Další odpovědi
briketka10

Opravdu ne.

pusinka50

Všechno znát nejde. Ale kdyby to šlo, já bych chtěla znát aspoň tak 80% veškerého lidského vědění. Pořád se snažím čerpat další a další vědomosti a pořád je to málo a málo. Zkrátka jsem z těch, které vše zajímá, bohužel má děravá paměť má menší a menší úložisko vědomostí:-)

dudu

Mně stačí, že o řadě věcí pochybuji. A kdo pochybuje, ten myslí.

klumprt

Mám takový dojem, že vědět všechno by bylo tak psychicky náročné, že by se to nedalo ve zdraví přežít. Například bych neměl žádnou naději, pač naděje vyplývá z nevědomosti.

Kepler

Chraň Příroda, to bych se musel zbláznit, nebo by se ze mně stal veskrze nešťastný člověk. Nebo si přikoupit pár TB externí paměti a nechat si udělat USBéčko za uchem. Werich poznamenal: „Blbí si pamatujou, chytří na to nemaj čas. Chytří musej přemýšlet“. Anebo přísloví ze Slezska: „Gdo chce všystko věděť, musi tři dni v dupě sedět“.

redy

Vědění je moc – musíte to ovšem vědět na tu správnou osobu.

E.Mumfordová

I kdybych chtěla, je mi to houby platný:-)
Jsem ráda že jsem…
🙂

Drap

Ani náhodou i když pominu to, že to neni v lidských silách.

marci1

Všechno nemůže znát nikdo, takže mi stačí to, co vím a co nevím, to se dovím, když po tom pídím. 🙂

zjentek

To ne. Já třebas nechvápu, když ostatní tu na Prajzke maj v hlavě třeba 3% z toho, co tam mám ja, jakto, že jim nepraskne hlava?

Mc Merkurion

… ne, mně by stačilo znát příští jackpot ve sportce …

Dochy

ANO, chci všechno znát.
Ale nechci se dostat do stavu, kdy toho dosáhnu 😉

led

Vždy ostane pochybnosť „viem naozaj všetko?“

pl4toon

Já ano. Ale vím, že to není možné. Ale i snaha se počítá, ne? :)

ivzez

Chtěla bych vědět a znát co nejvíc, ale nechtěla bych se dostat
do stádia, že bych už se neměla co nového učit.
Poznávání (učení) nového mne baví asi ze všeho nejvíc.

jiri Linhart

JEN TO NEEEE ! NECHCI MIT HLAVU,JAK PATRACI BALON !

ina

Což o to,ale o některých věcech je lepší ani nevědět.

rajsa

Všechno to nejde, ale štve mě, že umřu a nedozvím se, jak pokročila věda, co se nového vynalezlo a objevilo.