Gestas

Opravdu byla spousta důchodců, kteří nadávají na mládež a smyslem života jsou pro ně slevy v Kauflandu, zamlada hippies?

Opravdu byla spousta důchodců, kteří dnes nadávají na mládež a smyslem života je pro ně rvaní se o zlevněné zboží v Kauflandu, zamlada hippies?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se někdo vymykal třeba stylem oblékání, vlasy, aktivitami, tak se to mnohým nelíbilo. Nešlo u nás o pravé hipíky, ale máničky, hnutí Underground , rock , Plastik atd. Čekali na něco, co nepřišlo, mnozí měli průšvih.

Dnes jsou zřejmě důchodci, pokud ještě žijí, ale nepoznám, zda jsou to ti, kteří nadávali, nebo ti, kteří jistým způsobem provokovali.

Ale je pravda, že nejen důchodci využívají slevy v marketech jen v Kauflandu,, ale i jinde, mohou ušetřit.

Navíc často láká, když je zboží zlevněné, no, nekup to. Stejné zboží za nižší cenu.

Ale je pravidlem, určitě od nepaměti, že většinou starší generace nadává na mladou, jak je zkažená. Jenže kdo je zodpovědný za její výchovu? Kdo udělal chybu?

Není to černobílé, často mladí, především studenti, rozhodují o tom, kam se vývoj bude ubírat.

Další odpovědi
Shoehardt

Řekl bych, že slevy v Kauflandu jsou pro mnohé důchodce především existenční záležitost, než smysl života. A jestli dneska nějaký důchodce nadává na mládež, tak to podle mě nemá souvislost s tím, jestli v mládí byl hipík, nebo jestli chodil skotačit na dechovku.

klumprt

V ČSSR moc hippies nebylo. Žilo zde něco, čemu se říkalo máničky. Máničky se dílem uchlastaly, dílem ufetovaly a pokud se dožily důchodového věku dnešních dnů, nejedná se o statisticky významnou skupinu, aby se o ní dalo nějak obecně hovořit. V Kauflandu žádné bývalé máni nepozoruju.

led

Přirozeně, jako v každém jiném zřízení, jako v každé jiné době, se část mládeže z hlediska soudobé morálky „utrhla z řetězu“. I u nás byly různé pokusy mladých oddělit se od kánonů společenské morálky přijímáním hlavně hudby a módy „vzdáleného a nedostižného Západu“, ať přijímáním moderních rytmických tanců, ale taky hudby a účesů „brouků a válejících kamenů“ (The Beatles, Rolling Stones), stejně byly přijímány i vlivy hippies a punku, mnozí s tím vydržely dodnes. Jaké krásné bylo napříkad v onom šedesátémosmém pro nás, dívky a mladé ženy i mládence s rašícím knírkem a bradkou, procházet se mezi tanky v květinových šatech, květy ve vlasech a do hlavní těchto nástrojů smrti místo kulek dávat letní kytky.
Ale jak jde čas, mnozí se přizpůsobují a zapomínají na „hříchy mládí a své ideály“.
Dnes, když vidíme, že mladí dělají to, co my v mládí, zlobíme se tak často na své vlastní mládí, že nás nechalo zestárnout s nesplněnými sny …
Dnes, když z penze po odečtení povinných plateb za bydlení a lékaře, ostáva jenom pláč, jsme ochotni za korunu utratit na cestu půl dne, abychom koupili levnější chléb, co tam po tom, že je včerejší … a v snaze ušetřit i polkorunu koupime věci za slevu, i když je nepotřebujeme, neznajíc, že jde jenom o obchodní trik, ale jsou zlevněné, tak nekoupíš to? K čemu mi to bude? Nevím, ale měli slevu…

zjentek

Já ti dám liberální hippies ty usmrkanče! Držet pysk zme museli! Poslouchat jako psi! Na Kaufland autobusem ať mně NIKDO nešahá!

dudu

Květinové děti měly svoji doménu v jiných lokalitách, u nás se hojněji vyskytovali máničky a chuligáni. Pokud jde o bažení po slevových akcích, chápu je spíše jako opravný prostředek přehnaných cen od řetězců neštítících se účtovat stoprocentní marži i vyšší.
V náhledu na tzv. mažoretky /důchodci skotačící mezi regály s francouzskými holemi/ si uvědom, že levné zboží často nakupují pro rodiny potomků a svoje finanční možnosti omezují proto, že drží drahé a předimenzované byty dětem nebo pro vnoučata.

magorvkleci

Statisticky vzato někteří ano, rozhodně ne většina ani spousta. Na mládež nadává odjakživa kdekdo, ale souhlasím s tím, že důchodci tu averzi a hašteření projevují nejviditelněji. Nákupy včetně rvaní se o zlevněné zboží nejsou pro většinu lidí smyslem života a pokud už opravdu jde o posedlost, vyskytuje se naopak i u lidí mladších (i podstatně mladších). Jinak právě hippies by se myslím nijak nestyděli za nákupy v Kauflandu a dokonce ani ve výprodeji nebo výdeji prošlých potravin.

ten který je

Pochybuji že by smyslem života starých mániček byly slevy v Kauflandu.To bych spíše tipoval nějakou starou domovní důvěrnici,co chodila tehdá donášet na sousedy,nebo bych ještě tipoval takové ty slepé a hluché tehdejší zaprděnce.

zjentek

Led, kde jste se naučila tak krásně česky? Teda až na tu polkorunu- ta mně připomněla minulýho ministra financí, s nímž českým důchodcům vlastně nebylo vůbec zle a být po mém, tak jeho nový slovníček pojmů ve finanční sféře ještě rozšířím!

led

Reč svojich predkov človek nezabúda, keď zabudnúť nechce.
A polkoruna bola… Len som sa pozabudla v čase svojej stredovekej mladosti. 🙂

led

zjentek, ale ale, pán kolega pamätník, nezaviďte mladoňovi je neskúsenosť našej mladosti 🙂
Čo Kaufland a podobné obchodné reťazce, veď tí sa idú pretrhnúť zľavami, len aby nám uľahčili náš koniec. A že na tom zarobia?… No kto by nechcel za málo muziky veľa peňazí?
Len tak ďalej, neuľahčujte to tým, akože to… aha, usmrkancom!

led

zjentek, prepáčte ale neodolala som, aj bodík dať aj sa zasmiať pri predstave, ako pred Kauflandom Gestasovi hrozíte palicou 😁

zjentek

To je v pořádku ;). Právě díky těm představám se dokážeme do „Kaufu“ těšit. Realita by nám mohla zlomit vaz, protože........ Proč jsme vlastně tady? Já už trocha zapomínám… ;)

led

Je to jednoduché, starí sú tu preto, aby mladým pripomenuli, že aj oni raz budú starí a pripomínať mladým, že aj oni raz budú starí a pripomínať mladým, že aj oni…