bouzouki

Oprava Windows nebo nahrát nový ?

Dobrý den,
počítač mám již 7 let a má zřejmě nakousaný Windows,dokonce mi vypadla jedna dynamická knihovna(hal.dll) a Win. nejde spustit.Mohu nějak zálohovat data bez doplnění této knihovny do Win a nahrát radši Windows nový-zravý.Nebo musím napřed doplnit knihovnu,poté zálohovat a poté instalace nového Win.Nechci přijít o rodinná fota,poradíte mi prosím někdo.Byl by správný postup vložit moje HDD do jiného PC,nebudou se hádat Win mého HDD a Win. na druhém počítači.Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Mě se zdá lepší, zazálohovat data a provést novou čistou instalaci, alespoň se zbavíte „bordelu“ za 7 let.

Další odpovědi
martin14

A zkoušel ste Nouzový režim? Tím byste se tam mohl možná dostat.

led

Najjednoduchšie je varianta pripojenia vášho disku ako druhého buď interne, alebo externe.
Ak prepnete prepínače vami vloženého HDD na sekundárny, operačné systémy sa hadať nebudú. Pôvodný HDD bude naďalej definovaný ako „C:“ – systémový a váš druhý ako datový.
Iná možnosť je nahrať si na usb kľuč záchranný operačný systém, alebo použiť CD/DVD napríklad z Chipu so záchranným operačným systémom a štartovať počítač z nich. Potom môžte urobiť opravy na vašom operačnom systéme, alebo bezproblémovo zazálohovať dáta.

Hlada

Můžete se pokusit opravit systém podle návodů, na které jsem dal odkaz. O data nepříjdete, dokud nezadáte formát disku. Můžete se také pokusit o opravu pomocí instalačního CD volbou R po odsouhlasení licenčních podmínek. Přeinstalace proběhne automaticky. Když to nepomůže, zazálohujte si data tak, jak píše led a udělejte čistou instalaci s formátem disku. Pro tyto případy je dobré mít aktuální kopii disku na externím.

http://www.ti­pypropc.cz/pos­kozeny-soubor-haldll-ntoskrnlexe-nebo-ntdlldll/

http://suppor­t.microsoft.com/?scid=k­b%3Bcs%3B330184&x=11&y=10

bouzouki

děkuji,jak spustím nouzouvý režim(nejedná se o notebook)??

bouzouki

děkuji,jak spustím nouzouvý režim(nejedná se o notebook)??