Avatar uživatele
bouzouki

Oprava Windows nebo nahrát nový ?

Dobrý den,
počítač mám již 7 let a má zřejmě nakousaný Windows,dokonce mi vypadla jedna dynamická knihovna(hal.dll) a Win. nejde spustit.Mohu nějak zálohovat data bez doplnění této knihovny do Win a nahrát radši Windows nový-zravý.Nebo musím napřed doplnit knihovnu,poté zálohovat a poté instalace nového Win.Nechci přijít o rodinná fota,poradíte mi prosím někdo.Byl by správný postup vložit moje HDD do jiného PC,nebudou se hádat Win mého HDD a Win. na druhém počítači.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orestez před 4524 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Mě se zdá lepší, zazálohovat data a provést novou čistou instalaci, alespoň se zbavíte „bordelu“ za 7 let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martin14

A zkoušel ste Nouzový režim? Tím byste se tam mohl možná dostat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Najjednoduchšie je varianta pripojenia vášho disku ako druhého buď interne, alebo externe.
Ak prepnete prepínače vami vloženého HDD na sekundárny, operačné systémy sa hadať nebudú. Pôvodný HDD bude naďalej definovaný ako „C:“ – systémový a váš druhý ako datový.
Iná možnosť je nahrať si na usb kľuč záchranný operačný systém, alebo použiť CD/DVD napríklad z Chipu so záchranným operačným systémom a štartovať počítač z nich. Potom môžte urobiť opravy na vašom operačnom systéme, alebo bezproblémovo zazálohovať dáta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Můžete se pokusit opravit systém podle návodů, na které jsem dal odkaz. O data nepříjdete, dokud nezadáte formát disku. Můžete se také pokusit o opravu pomocí instalačního CD volbou R po odsouhlasení licenčních podmínek. Přeinstalace proběhne automaticky. Když to nepomůže, zazálohujte si data tak, jak píše led a udělejte čistou instalaci s formátem disku. Pro tyto případy je dobré mít aktuální kopii disku na externím.

http://www.ti­pypropc.cz/pos­kozeny-soubor-haldll-ntoskrnlexe-nebo-ntdlldll/

http://suppor­t.microsoft.com/?scid=k­b%3Bcs%3B330184&x=11&y=10

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bouzouki

děkuji,jak spustím nouzouvý režim(nejedná se o notebook)??

před 4524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bouzouki

děkuji,jak spustím nouzouvý režim(nejedná se o notebook)??

před 4524 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet