Adam

Oprava textů tak aby odpvídaly pravdě.

  1. V bitvě tří císařuů u Slavkova porazil 2. prosince 1805 Napoleon I. anglické a rakouské vojsko.
  2. Poté, co přestala existovat Svatá říše římská, užíval císař František I. titul císaře německého.
  3. V roce 1814 byl Napoleon poražen v tzv. bitvě národů u Berlína.
  4. Svou poslední velkou bitvu svedl Napoleon v roce 1851 u Waterloo, kde byl poražen a zajat.

Nejlepší odpověď
annas

  1. – ruské a rakouské vojsko.
  2. František I. jako František II. byl v letech 1792–1806 posledním císařem Svaté říše římské národa německého.
  3. V r. 1813 je N. poražen u Lipska v bitvě národů.

4…roce 1815 bitva u Waterloo.