komokate

Ztratí se opravou data uložená v PC, či je nějaká šance, že zůstane zachované to, co je v paměti?

Dobrý den,
minulý týden mi přestal svítit monitor u notebooku, v servisu mi bylo řečeno, že se pravděpodobně jedná o vadnou grafickou kartu či grafický čip. Zřejmě bude třeba výměna nové karty. Můj dotaz zní, zda se data, uložená v PC touto opravou ztratí, či jestli je nějaká šance, že zůstane zachované to, co je v paměti.
Děkuju za odpovědi!

Oprava grafického čipu nebo karty u notebooku

Odpovědi
FikeCZ

Pokud vám mění jenom graficky čip tak to nemá s datama na HDD ( pamět ) nic společneho :) Tudiž můžete být vklidu.Nic méně pokud vám jde obraz po připojení na externí monitor ( nebo televizi ) tak bych si data zalohoval a nebo když jej budete davat do servisu si nechat HDD vymontovat.. proč??

Kdysi sem měl špatnou baterii na notebooku a šel jsem jej reklamovat do OKAY , baterii nevyměnili ale vyměnili mi cely HDD ( čili pamět ) a zdůvodnili to slovy že našli na něm závadu i když jsem vyměnu nechtěl…

Takže pokud vám opravdu vymění jenom grafickou kartu , tak se nemusíte bat :)

lexx

data zůstanou na disku (HDD)

CompNett

Hezký den, při výměně grafického čipu vždy zůstanou Vaše data tam kde jsou. Jedná se pouze o výměnu komponenty která nemá na uložená data vliv. V každém případě doporučuji i tak data zazálohovat. Co se týká výměny čipu, tak zvažte tuto opravu, protože z praxe vím, že i po opravě se problém brzy projeví znovu. Většina servisů totiž vadný čip nahřejí a tak dočasně obnoví jeho studené kontakty, bohužel ale dlouho nevydrží a dle mě jsou to vyhozené peníze a vyplatí se si koupit nový notebook. Ceny jsou teď poměrně nízké a startují na 8.000,– . Toto všechno je důsledek přehřívání notebooku tím, že se nedělalo pravidelné čištění chlazení a NB se přehříval. Plno lidí používá tzv chladící podložky což sice dočasně uchladí notebook, ale nevyřeší problém tepla. Pak stačí párkrát notebook zapnout mimo podložku a je po něm. (Odejde grafický čip, jako v tomto případě).