lajojo

oprava balkonu u družstevního bytu

jako člen bytového družstva jsem byl nucen tuto opravu zaplatit má družstvo právo toto přikázat

Nejlepší odpověď
standa

Teoreticky toto právo má, ale muselo by to být ve shodě se stanovami družstva.

Obecně však platí princip (a je dokonce judikovan nejvyšším soudem jako precedent), že balkony (a nebo i svislé komínové průduchy nebo okna) JSOU SOUČÁSTÍ DOMU, nikoli bytové jednotky, a to i v případě, že na tento balkon je vstup pouze z bytové jednotky nebo, že okna jsou v konkrétních bytových jednotkách.

V takových případech, pak náklady spojené s údržbou či rekonstrukcí musí být hrazeny ze společného fondu oprav.

Další odpovědi
Q

Ve většině případů smluv má právo – musíte si přečíst, jak je to u Vás ve družstvu, ale asi má:-)

mojitek

Vcera jsem byl na schuzi vlastniku byt.jednotek a tohle jsme tam probirali.
Balkon je soucasti spolecnych prostor domu.Takze neni duvod platit to z vlastni kapsy.Jina vec je,jestli na tom balkonu mate např.dlazdice,lino apod. po kterych chodite-jen toto jde z Vasi kapsy.