Simi95

Jak opravit auto, kam se nalil benzínu diesel?

Ahoj, mám takovej dotaz, přítel nalil do služebního auta místo benzínu diesel. V poměru cca. 2:3 a víc je tam toho dieselu. Auto chcíplo a tak jestli je šance, že to nebude nic horšího a dá se to normálně vyčistit nebo je reálný, že je celej motor na výměnu?

Nejlepší odpověď
gecco

Šikula…
😉
Velmi pravděpodobně bude stačit vyprázdnit nádrž a vyčistit palivovou soustavu (trubky, filtr, čerpadlo, vstřiky…), naopak by to bylo horší…
Každopádně – ať se přítel nepokouší auto startovat a nechá je (na špagátě nebo odtahu) odvézt do servisu…

Další odpovědi
NexDroid

To je naštěstí ta lepší varianta. Kdyby nalil do nafťáku benzín, zadřel by motor. V tomto případě asi zamastil palivovou soustavu. Jak psal gecco, mělo by stačit vyčistit filtry, propláchnout benzínem a nalít, tentokrát to správné, palivo