Lou468

Opilí nezletilí. Co bude dál?

Dobrý den,
moji nezletilí kamarádi se včela opili, ale jednoho musela převést záchranka. Takže se na to přišlo. Na alkohol se složili všichni. Ale policie si nevyžádala zatím čísla na rodiče. Byli pouze u rodičů jednoho (protože to byl jejich dům, kde se to stalo). Co teď všem hrozí a jak se to bude dál řešit?

Nejlepší odpověď
Drap

Postih hrozí spíše rodičům všech nezletilých. Hlavně z toho budou značné nepříjemnosti

Další odpovědi
lexx

a kdo jim ten chlast prodal ? tomu bych napařil pokutu 100 000 Kč a zákaz obchodní činnosti na 2 roky

arygnoc

podľa zákona nie je trestné, keď sa mladistvý opije.

ale:

je trestné poskytnúť (podať, predať, …) umožniť prístup mladistvému k alkoholickým nápojom – a toho činu dopúšťajú i rodičia tým, že nechajú mladistvého bez dozoru, výčapníci podaním piva, obcodníci predajom alkoholu atd.

takže v podstate rodičom hrozí i trestné stíhanie (a poskytovateľom alkoholu tiež).

preto teda nie je trestná opilosť mladistvých, pretože je zákonom určené, že mladistvý (=neplnoletý) za k alkoholu nemôže/nesmie dostať.

výnimka je krádež alkoholu, kde ale opilosť už môže byť prečinom alebo i priťažujúcou oklnosťou pre mladistvého (neplnoletého). v tomto prípade je páchateľ trestyný najčastejšie za krádež (alkoholu).

😉

Lou468

Jaké například nepříjemnosti?

chachar1922

Známým vyhrožovala sociálka toho typu, že bude chodit na návštěvy. Ale co je na tom pravdy netuším.