Nikolka537

Opicka kapucin

dobry den, chtela bych si obednat opicku z afriky, chcou po me 3500 Kc na dopravu. Napsaly mi adresu odkud je a volaly mi z afriky na mobil kde mi rikaly ze jestli sem cetla e-mail. Penize chcou odeslat pres sluzbu MoneyGrand. Mate nekdo zkusenosti? Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Milá Nikolko, máš problémy postarat se o psa a chceš opici? Co na to rodiče? Víš, že opice nemá svěrač? Víš,, že opice kouše víc než pes, jen všude dosáhne? Víš, že opice patří mezi druhy, které podléhají zvláštnímu povolení úřadů? Víš, že opice jsou velmi náchylné na přenos různých nemocí od lidí a často na takové nemoci hynou? Víš, že…mohla bych pokračovat dlouho. Pořizovat si opičku z Afriky je nesmysl nebo podvod. Nesmysl proto, že je mnoho inzerátů na takovou opici ke koupení v Čechách za cenu 4–5tis. takže to ty bys dala údajně jen za dopravu. Pro import z Afriky budeš potřebovat mj. povolení Státní veterinární správy, která ti ho ovšem nevydá, protože zvíře je na seznamu CITES (nebudu ti ani vysvětlovat o co jde) a vývoz z Afriky i dovoz do ČR je zakázán. Kromě toho by takové zvíře ( v podstatě jakékýkoliv import ze zemí mimo EU) muselo podstoupit předepsanou karanténu, nejspíše v nějaké ZOO nas tvoje náklady. Mám ještě pokračovat? Když máš zbytečných 3500Kč, proč neadoptuješ formou sponzoringu nějaké zvíře v ZOO? Třeba zrovna opičku. Rozhodně tam mají opice lepší podmínky a odbornou péči než jaké mu můžeš při sebevětší snaze poskytnout ty.

Další odpovědi
Bedy

Neděláte si z nás srandu? Pokud ne, ignorujte předchozí větu. Se službou Jinak tu službu – nemáte náhodou na mysli MoneyGram? Pokud ano, tak by to neměl být podvod.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mo­neyGram

venkovan

No než bych poslal peníze, zeptal bych se celníků a ńa úřadu, zda na tuto opičku není třeba CITES.
A potom bych ještě zvážil, zda na tu opičku budu mít skutečně čas, zda to není jen módní záležitost.
Pokud ne, tak znám kluky, kteří ze ty peníze ti zajistí super opici. A ani neoslepneš.