Drap

Opět už bylo výročí Aloise Alzheimera. Vzpomněli jste si, nebo jste zase zapomněli?

Nic si z toho nedělejte, i já jsem zapomněl.

Nejlepší odpověď
annas

Alois Alzheimer – * 14. 6. 1864 – † 19. 12. 1915

Byl lékař, psychiatr a neuropatolog, který poprvé popsal nemoc projevující se změnami na mozku, předčasnou demencí a ztrátou krátkodobé paměti.

Je známé, že přesné příčiny nemoci mozku způsobující u desítek milionů lidí předčasnou demenci zatím nikdo neobjevil. Neexistuje proti tomu zatím ani žádný lék.
https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/129­6738-alois-alzheimer-dal-jmeno-nemoci-kterou-doposud-nikdo-nedokaze-vylecit

Ale jméno lékaře se skloňuje velmi často. Přiznávám, že bych s „alzheimerem“ nechtěla kamarádit."

Říkám si, sice, „proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko“. Ale nikdy neřílej nikdy!!!

Další odpovědi
led

Prepáčte, akosi zabúdam, mám alzheimra, na koho sa to pýtate? Kto to je Alois Alzheimer?

PS.
Kepler, ako sa má Jeho Veličenstvo cisár Rudolf II.? Aha, vás si pamätám!

Kepler

Nějak si nevzpomínám. Kdo je Alzeheimer?

ivzez

Přemýšlím, jestli otázka na výročí 2,5 měsíce po jednom výročí
a ± 2,75 měsíce před druhým výročím má nějaký skrytý podtext…

anonym

Tak toho neznám ale vím, že mi nějaký Němec furt schovává mobil do trouby a hrnce do šatníku.

marci1

Opět už bylo, snažím se trénovat paměť, jak to jen jde. 🙂
Zkuste si rychlý test. Najděte v následujícím řádku šest ženských jmen. Zdravý mozek si s tím lehce poradí.
ERIRENAMEOPRO­MANASDČOMARCE­LAQPISHRENATAK­SVMIVANASTENZO­RAHDOEM

CR chess2017

zase ? xd

wendyX

@>marci1: Uf- to se mi ulevilo!! Šest jmen jsem našel docela rychle… 🙂

marci1

Gratuluji! 🙂

Kepler

led: neznám žiadnu reinkarnáciu strýka Rudolfa, takže netuším ako sa má. Ale Rudolf II origoš svůj prach dávno odevzdal zemi.

led

🙂

led

ivzez, nemyslím na zámer, ale možno aj tu zapracoval Alois Alzheimer 🙂

ivzez

Ani já jsem nemyslela záměr…

annas

Domnívala jsem se, že jde o datum, kdy lékař své objevy zveřejnil, ale nic jsem nenašla.