Charon6

Lze izolovat opěrnou zeď, která má držet svah, z druhé strany (tedy ne ze svahu)?

Firma postavila opernou zed, ktera ma drzet svah hliny… Jenze ji ze strany svahu a vubec neodizolovala a rovnou zahrnula, a tak se chci zeptat, jestli to jde nejak odizolovat ze strany druhe (zed do zahrady), nebo to musim odkopat… zed je postavena ze sedivych prolejvacek, a tudiz ji chceme nejak zkraslit, ale mame strach, ze to kvuli vlhkosti nebude mozne… diky za odpoved

Odpovědi
Drap

Odizolovat z druhé strany nijak pořádně nelze. Šlo by izolovat ipou nebo něčím podobným, potom by ale byl problém s nanesením štuku, nebo jiné úpravy. Stejně tak by šlo použít tekutou hydroizolaci, ale myslím, že dlouhodobě by to asi taky spolehlivě nefungovalo. Záleží také ale na tlaku vody, který se tam bude vytvářet, a na tom, zda bude mít voda možnost odejít jinam.

mosoj

O izolaci mluvit vůbec nejde. Stěna bude „prokvétat“ vápenatými solemi.
Možno zkusit sanační nátěr a omítku.
Zahrnutí by nemuselo vadit, pokud je zahrnuto štěrkem. Jinak odkopat použít nopovou folii a zahrnout štěrkem.

cukrar

Nelze izolovat z druhé strany. Hydroizolace musí být mezi zdí a vlhkou zeminou.

Dochy

Kapitán: předpokládám, že ztracené bednění.