Avatar uživatele
misak25

Jaké jsou základní znaky operety?

Potřebovala bych vědět alespoň 2 základní znaky u operety. :)
Musím to vědět na test. Děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Funna,tahle stránka je na otázky a já nemám moc času si to vyhledávat,proto píšu sem,jasně,že si také vyhledávám i jiné věci sama,ale tohle prostě nemohu najít ani na google a proto se ptám jiných lidí na jejich vědomosti,kteří to třeba vědí :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Opereta je druh dramatu, tedy literání žánr, jehož podstatou je zpravidla komičnost = fraška, jednoduchý děj.
Kombinace činohry a opery, střídá se v ní mluvené slovo s hudbou, zpěvem, někdy i tancem. .

Z dnešního pohledu je to již zastaralý žánr. Byl nahrazen muzikálem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?misak25 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

a co tak třeba místo psát sem, zapojit vlastní mozek a ruce a najít si to sama na netu…kdo to za tebe bude dělat v dalším životě?…pořád tyhle stránky???
Doplňuji:
to cos napsala fakt myslíš vážně?…napsat do goolu OPERETA je podstatně rychlejší, než smolit otázku sem a čekat, jestli ti vůbec někdo odpoví…a nenašla? první odkaz, který jsem napsala a vypadlo – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­pereta a tam je přesně to, za co jsi dala anas palec…ta to taky jen opsala…takže se tak blbě nevymlouvej na vlastní neschopnost…by mě zajímalo, co by dnešní „studenti“ dělali, kdyby žili v době jako mi, když nějaký net v ČSSR byl jen utopií…asi by museli začat myslet vlastní hlavou a začít spoléhat na sebe..ale to se asi dneska nenosí…

Upravil/a: Funna

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?iceT Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Tahle stránka je na otázky,ale ne na vypracovávání domácích úkolů,odpovědí na vědomostní a jiné testy …
By mě celkem zajímalo,jakpak bys to udělala,kdyby ti na otázku nikdo neodpověděl.....to bys opravdu čekala,až ti někdo odpoví,když tedy podle svých slov nemáš tolik času na hledání na internetu?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
misak25

já u toho čekání ještě dělám i jiné věci do školy… A když zrovna rodiče jsou v práci,koho se mám zeptat? A kde? Napadlo mě tohle,nevěděla jsem to…

před 3459 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek