misak25

Jaké jsou základní znaky operety?

Potřebovala bych vědět alespoň 2 základní znaky u operety. :)
Musím to vědět na test. Děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Funna,tahle stránka je na otázky a já nemám moc času si to vyhledávat,proto píšu sem,jasně,že si také vyhledávám i jiné věci sama,ale tohle prostě nemohu najít ani na google a proto se ptám jiných lidí na jejich vědomosti,kteří to třeba vědí :)

Nejlepší odpověď
annas

Opereta je druh dramatu, tedy literání žánr, jehož podstatou je zpravidla komičnost = fraška, jednoduchý děj.
Kombinace činohry a opery, střídá se v ní mluvené slovo s hudbou, zpěvem, někdy i tancem. .

Z dnešního pohledu je to již zastaralý žánr. Byl nahrazen muzikálem.

Další odpovědi
Funna

a co tak třeba místo psát sem, zapojit vlastní mozek a ruce a najít si to sama na netu…kdo to za tebe bude dělat v dalším životě?…pořád tyhle stránky???
Doplňuji:
to cos napsala fakt myslíš vážně?…napsat do goolu OPERETA je podstatně rychlejší, než smolit otázku sem a čekat, jestli ti vůbec někdo odpoví…a nenašla? první odkaz, který jsem napsala a vypadlo – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­pereta a tam je přesně to, za co jsi dala anas palec…ta to taky jen opsala…takže se tak blbě nevymlouvej na vlastní neschopnost…by mě zajímalo, co by dnešní „studenti“ dělali, kdyby žili v době jako mi, když nějaký net v ČSSR byl jen utopií…asi by museli začat myslet vlastní hlavou a začít spoléhat na sebe..ale to se asi dneska nenosí…

iceT

Tahle stránka je na otázky,ale ne na vypracovávání domácích úkolů,odpovědí na vědomostní a jiné testy …
By mě celkem zajímalo,jakpak bys to udělala,kdyby ti na otázku nikdo neodpověděl.....to bys opravdu čekala,až ti někdo odpoví,když tedy podle svých slov nemáš tolik času na hledání na internetu?

misak25

já u toho čekání ještě dělám i jiné věci do školy… A když zrovna rodiče jsou v práci,koho se mám zeptat? A kde? Napadlo mě tohle,nevěděla jsem to…