Doli$h

„Operating system not found“

Předem upozorňuji jsem holka takže musíte psát jak negramotnímu člověkovi. Mám tu vážný problém s notebookem SONY VAIO 15E Windows 8 při spuštění už se nezdá v nepořádku to že vydává divné zvuky než při předchozích spouštění. Naběhne nápis VAIO takže se načítá, ale nenačte se ale oběví se černá obrazovka a na hoře v rohu nápis : Operating system not found… Zkoušela jsem vyndat hard disk jako v video návodu, ale nepomohlo. Chtěla bych pořádnou radu, návod nebo nějakej odkaz na návod, ale hlavně v češtině a né angličtině.. A prosím nepište mi tu, že to mám dát do opravny pokud mi teda už nic jinýho nezbejvá.. Ále každej komu se to tam objevilo to vždycky vyřešil po svým. Prosím o pořádnou radu jsem nešťastná bez svého notebooku :(

Nejlepší odpověď
IK

Pokud to máš v záruce neměla by ses v tom šťourat to je nejlepší způsob jak o ni přijít. Divné zvuky jsou dostatečným varováním že to nechce amatérskou opravu. I když tohle nechceš slyšet je to nejrychlejší způsob. Reklamace nebo servis. Je to nová mašinka škoda ji zničit.

Další odpovědi
Jsemtady

Mno je tam urcita pravdepodobnost, ze ti proste nejede ten disk. Pokud je to ten klasickej coz asi bude, tak ma pacicky asi jak na gramofonu a kdyz to prudce vypnes tj. Vytahnes z proudu, ci se vybije totalne, tak ty pacicky namisto aby zaparkovaly na kraji spadnou na ty disky a poskrabku je, deje se to pak i kdyz to prenasis. Je dobre vypinat to jak se ma tim vypnout. Mno pokud mas disk uplne rozbitej, tj. Vydaval by skrabave zvuky, pripadne jak kdyz vynechava, musis koupit jinej a na nej si nainstalovat windows. Muzes samo zkusit jestli kdyz ho tam zapojis budou poradne drzet konektory a napajeni co k nemu vede. Pokud bys mela pocit ze disk funguje ale win porad ne, tak opet nainstalovat znovu windows a doporucim zaroven plnej format a scandisk, melo by to jit uz pri instalaci. To vyhleda poskrabane sektory a napise do tabulky ze nejdou at se tam uz nic nezapisuje. Jedina jina moznost co by mne napadla, pokud nepomuze to vyse je podivat se do biosu, kdyz se to spousti bude tam napis press.. neco to enter setup. Tak to zmacknes pripadne f7 nebo f11 ted nevim. No a nabehne bios kde se podivas na disky co to naslo a bude tam boot sequence jestli treba mas nastaveno aby to bootovalo z toho disku.
Asi bych zkusil nejdriv zkouknout zda jsou vsechny kabely a napajeni ok, pak bios a pak bych zkusil resit reinstalaci pokud disk v biosu uvidis, pokud neuvidis tak s nim zahejbat a treba dat vyhledat v tom biosu a pokud ho i tak nenajdes vubec tak koupit novej. Tam kde koupis novej ti jiste nainstalujou i win snad za 500.

Doli$h

To je pěkné, že mi píšete najet do BIOSU! Ale jak tam asi mám najet? :D Psala jsem, že jsem holka a né nějakej expert na kompy.. A pokud chce nějaký nadržený chlapec moje nahé fotky bohužel musím sklamat ;) Pošlu možná tak mého nahého jezevčíka ve spoďárech ;)

PostApMan

Píšete že se to stalo více uživatelům tohoto notebooku, ale já toho teda moc nevygooglil, mno nic, budu hledat dál,snad na něco narazím. Jinak do BIOS se dostanete ¨„Fkovými“ klávesami (horní řada od F1 po F12) notebook od notebooku se to liší, takže by mohl fungovat způsob pokus omyl :). Jinak v BIOSu se pokusíte proklikat do části kde se píše o Boot, a podíváte se jestli je HDD umístěno v tabulce/žebříčku jako první. ALe upřímně takhle na dálku ještě skrze odpovědi to bude hodně náročné Vám poradit.

Doli$h

Asi nejlepší způsob to dát už jen bráchovi a ať mi to odveze do opravny ;) Jinak všeljaký návody jsem zkoušela a marně. Napájení je v pořádku, ale do BIOSu se nemůžu proklikat všechny čudlíky už jsem zkoušela, ale BIOS se mi vůbec neukázal furt jen : operating system not found :(