vas999

Jak na operace s nulou?

Poraďte mi, čemu se rovná x/0, 0/0, 00, nultá odmocnina a 0^-x.

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejde, nedefinováno, 1, nultá odmocnia nejde, protože je to x na 1/0
Doplňuji:
Jo a to poslední je 0 pro X z reálnýh čísel bez nuly.
A pro X=0 je to 1, viz. 00

Další odpovědi
Fienir

Quimby: nesouhlasím

x/0 = komplexní nekonečno
0/0 = nedefinováno
00 = nedefinováno
nultá odmocnina = nedefinováno

0^(-x)

x>0 … komplexní nekonečno

x<0 … 0

x=0 … nedefinováno

Zdroje:
WolframAlpha + moje znalosti

Zdroj: http://www.wol­framalpha.com/

Tomix III.

Operacím s mudr Cvachem se vyhnout, jo matematika…

Po mém by bylo x/0=0, protože jsem ho ničím nepodělil.
Doplňuji:
Proč je 00=error a 0*0=0, když je to to samé?

Nula byla vymyšlena až dodatečně a je to s ní jako s každým přívažkem.

Dochy

Mýlíš se. 00 není 0*0.
0*0=02 a to je zkrátka 0

ale 00 by se nechala přepsat (s trochou násilí) na nekonečnou odmocninu z nuly což řeší problém "jaké bude číslo, které když se nekonečněkrát vynásobí sebou samým dá nulu…
(x.x.x.x.x.x.­........)=0
A tomu odpovídá jakékoli číslo z intervalu <0,1) a čísla z intervalu (-1,0) dělají bordel ale mohli by tam být také. Takže ve finále 00 ϵ (-1,1) a jednoznačný výsledek není. A přestože jsem se sna6il postupovat alespoň trochu korektně určitě se najde spousta lidí, kteří budou správně tvrdit, že jsem použil matematicky nesprávný postup… 😉

Dochy

Tomix: Tos zvolil ten nejhorší představitelný výsledek. Pokud x/0=0 pak 0*0=x
Že tys to nedělil (např. nekrájel existující dort) neznamená že už to neexistuje (ten dort se nevypaří kvůli tomu, že nedokážeš najít nůž)