FOG

Opera v dnesni dobe.

Vim,ze jsou dnes velmi popularni a v kurzu muzikaly a to na jakekoliv tema,ale zajimalo by me,jestli jeste dnes vznikaji klasiske opery,jako je napriklad nase Rusalka ?

Nejlepší odpověď
atriplex

I v dnešní době vznikají opery. Styl hudby však odpovídá dnešku, takže těžko bude některá současná opera znít jako Rusalka. To je pak zásadní problém, neboť většinový divák vyžaduje opery vzniklé řekněme do poloviny 20.století. Vezměte třeba takového Janáčka, i ten je již pro mnohé za hranicí poslouchatelnosti. Většinový divák preferuje Mozarta, Rossiniho, Verdiho a Pucciniho. Díky tomu se pak současné opery hrají jen pro specialisty a to pak mnohdy bývá premiéra současně i derniérou.

Další odpovědi
infant

Operu také do značné míry vyřadily muzikály. Navíc některé mají v názvu slovo opera, což si myslím, že některé lidi dost mate.

Zdroj: infant.blog.cz

anonym

Mohu potvrdit.Jednou jsem nešťastnou náhodou byl donucen vyslechnout takové svěží dílo,jmenovalo se „Lenin“. To byl nářez!