Avatar uživatele
quentos

OpenOffice Writer od jisté doby v jednom kuse padá. Kde je chyba a co s tím?

Díky.
Doplnění: OS Windows 7, verze 4.1.3

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, aliendrone před 1690 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Já bych to řešil přechodem na Libre office, přeci jen je „openko“ na odstavené koleji, i když letos začátkem roku vyšla prý nějaká opravná akualizace. Po 2 (!!) letech…(přechod z 4.1.5 verze z roku 2017 na verzi 4.1.6 – pche!!) Verze openka 4.1 je tu už od roku 2014 myslím a že to dříve nebo později začne haprovat je očekávatelné. Openku (vývoji) se již prakticky nikdo nevěnuje, porovnej to s LibreOffice, které je dnes už ve verzi 6.3 – a to kdysi byli s openkem nastejno! :(

Jinak díkes za mohutné doprovodné info, které usnadňuje řešení. (třeba jako verze openka, OS apod.) ;) Jestli máš 4.1.6, tak nic novějšího pokud vím není a příčin může být MNÓGO, třeba i nějaké poslední aktualizace Windows.

Zkus, třeba to pomůže > https://cs.li­breoffice.org/dow­nload/download/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

V jakém a kterém operačním systému?

Já body obnovení neukládám vůbec, takže navrhnu od- a následnou
novou instalaci Office a stejně jako Aliendrone bych zvážila instalaci novější
a „svěžejší“ (OOo mi přijde „těžkopádná“, moc dlouho se u mě spouští) LibreOffice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Těžko říct. Zkus obnovení a jako výchozí datum zvol, kdy ti to ještě nepadalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

LibreOffice je nástupcem původního OpenOffice takže prostě doporučuji „open“ odinstalovat, a nainstalovat poslední verzi „libre“, která by měla být mnohem lépe odladěna a měla by disponovat i mnohem lepší podporou docx/xlsx/pptx formatů (mimo jiné).

Nebudeš si muset zvykat na jiné ovládání je to identické jen se kolem toho prostě dnes točí mnohem víc vývojářů než kolem už opuštěné větve „open“ …

Odkaz ke stažení zde https://cs.li­breoffice.org/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> By mne zajímalo, KOLIK bodů obnovení syslíš. ;) :) (já osobně3)

před 1690 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Moc se v tom nevyznám a nic nesyslím, ale já myslím, že může být jenom jeden (ten správný) – datum, kdy mu to ještě nepadalo. Je pravděpodobné, že to způsobily právě ty win automatické aktualizace. Jinak já mám taky Open O. a problémy nemám žádné, jedu na win7. Nevím, co má Quentos. Kdyby se problémy objevily, pak přejdu na Libre.

před 1690 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ony ty problémy nemusí být na první pohled hned znatelné, protože se třeba týkají kompatibility s docx/xlsx/pptx formáty která je u libreoffice na mnohem lepší úrovni. Ty otevřeš poházený dokument, řekneš si no co už tak už to chodí a ani tě třeba nenapadne že libreoffice by to otevřel správně a bez chyb ve formátování. Takže už jen proto bych na ten libre přešel už preventivně a na ty problémy nečekal.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Ach so, takže automatika. Bod obnovení si můžeš udělat i ručně (kdykoliv a pak si mezi nimi vybírat), takže proto se ptám. ;)

před 1690 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek