quentos

OpenOffice Writer od jisté doby v jednom kuse padá. Kde je chyba a co s tím?

Díky.
Doplnění: OS Windows 7, verze 4.1.3

Nejlepší odpověď
aliendrone

Já bych to řešil přechodem na Libre office, přeci jen je „openko“ na odstavené koleji, i když letos začátkem roku vyšla prý nějaká opravná akualizace. Po 2 (!!) letech…(přechod z 4.1.5 verze z roku 2017 na verzi 4.1.6 – pche!!) Verze openka 4.1 je tu už od roku 2014 myslím a že to dříve nebo později začne haprovat je očekávatelné. Openku (vývoji) se již prakticky nikdo nevěnuje, porovnej to s LibreOffice, které je dnes už ve verzi 6.3 – a to kdysi byli s openkem nastejno! :(

Jinak díkes za mohutné doprovodné info, které usnadňuje řešení. (třeba jako verze openka, OS apod.) ;) Jestli máš 4.1.6, tak nic novějšího pokud vím není a příčin může být MNÓGO, třeba i nějaké poslední aktualizace Windows.

Zkus, třeba to pomůže > https://cs.li­breoffice.org/dow­nload/download/

Další odpovědi
ivzez

V jakém a kterém operačním systému?

Já body obnovení neukládám vůbec, takže navrhnu od- a následnou
novou instalaci Office a stejně jako Aliendrone bych zvážila instalaci novější
a „svěžejší“ (OOo mi přijde „těžkopádná“, moc dlouho se u mě spouští) LibreOffice.

Kepler

Těžko říct. Zkus obnovení a jako výchozí datum zvol, kdy ti to ještě nepadalo.

anonym

LibreOffice je nástupcem původního OpenOffice takže prostě doporučuji „open“ odinstalovat, a nainstalovat poslední verzi „libre“, která by měla být mnohem lépe odladěna a měla by disponovat i mnohem lepší podporou docx/xlsx/pptx formatů (mimo jiné).

Nebudeš si muset zvykat na jiné ovládání je to identické jen se kolem toho prostě dnes točí mnohem víc vývojářů než kolem už opuštěné větve „open“ …

Odkaz ke stažení zde https://cs.li­breoffice.org/

aliendrone

Kepler>>> By mne zajímalo, KOLIK bodů obnovení syslíš. ;) :) (já osobně3)

Kepler

Moc se v tom nevyznám a nic nesyslím, ale já myslím, že může být jenom jeden (ten správný) – datum, kdy mu to ještě nepadalo. Je pravděpodobné, že to způsobily právě ty win automatické aktualizace. Jinak já mám taky Open O. a problémy nemám žádné, jedu na win7. Nevím, co má Quentos. Kdyby se problémy objevily, pak přejdu na Libre.

anonym

ony ty problémy nemusí být na první pohled hned znatelné, protože se třeba týkají kompatibility s docx/xlsx/pptx formáty která je u libreoffice na mnohem lepší úrovni. Ty otevřeš poházený dokument, řekneš si no co už tak už to chodí a ani tě třeba nenapadne že libreoffice by to otevřel správně a bez chyb ve formátování. Takže už jen proto bych na ten libre přešel už preventivně a na ty problémy nečekal.

aliendrone

Ach so, takže automatika. Bod obnovení si můžeš udělat i ručně (kdykoliv a pak si mezi nimi vybírat), takže proto se ptám. ;)