quentos

OpenOffice Writer – čísla v tabulce si dělají, co chtějí

Do první buňky v druhém sloupci napíšu 407:453 (jedná se o poměr skóre). Jen co se přesunu do další buňky, čísla v první buňce se samy od sebe změní na nesmysl (421:33:00). Co to má znamenat a jak tomu odpomoci? Podobnou tabulku tvořím po x-té a nikdy to nic podobného nedělalo.
Tlačítko „krok z5“ sice akci vrátí, ale jakmile se přesunu do další buňky, nastane opět totéž. Co je to za manýry, tušíte někdo? Co s tím? Dík
Doplňuji:
díky, rovná se tam sice vypadá jak pěst na voko, ale když není zbytí… jenže: nechám tam tedy to skóre i s tím = a přesunu se do další buňky. Načež po napsání dalšího skóre do této buňky napsaný text v buňce sám od sebe zmizí a objeví se "<B3> = <B3>. Jestli se sama od sebe stáhla nějaká aktualizace, která zachází s tabulkami podobně jako Excel, resp. Calc, tak to ať se jdou s akutualizacemi vycpat, už nevěděj, co dělat roupama a akorát to mrvěj…

Nejlepší odpověď
arygnoc

oo vnímá čísla jinak!

407:453 je formát času, musíte vložit 407/453, resp. =407/453

pokud to chcete jako text, tak =„407:453“
Doplňuji:
nesmíte se přesouvat „šipkama“ u vzorců (tedy, pokud tam je znaménko =), ale změnu buňky potvrdit enterem. potom se lze přesouvat i šipkama.
Editor bohužel neví, že vy se chcete „přesunout“, ale si myslí, že ve vzorci (protože buňku, která začíná znakem =, považuje za vzorec) chcete pracovat s buňkou (kam se vy chcete původně pouze „přesunout“).
Proto mu musíte „oznámit“, že jste editaci buňky/vzorce ukončil, a to uděláte enterem.

Další odpovědi
led

Pozrite sa na formát buňky. Asi máte nastavený čas. Ten prepočet vychádza na 60-kovú sústavu. Nastavte si formát buňky ako text.

Hykam

Nevím jak v OpenOffice ale v excelu stačí změnit typ buňky na text a v buňce zůstane to co tam napíšu.
Takhle to program vyhodnotí jako vzorec, případně časový údaj a automaticky ho vypočítá.
Předpokládám, že OpenOffice to bude podobné.

mosoj

Jako v Excelu. Naformátovat buňku.

Pravé tlačítko myši- formát buňky- text-.

Vy tam ( v té buňce ) máte čas.
Zřejmě jste si nějakou mně neznámou klávesovou zkratkou naformátoval celou tabulku na zobrazování času.