Zuzik

Opálím se?

Chtěla bych vědět jestli se dá opálit i přes sklo

Nejlepší odpověď
BEAES

Například při jízdě autem, se přes sklo určitě opálíte, dokonce i spálíte, tak pozor na to!

Další odpovědi
GangstaHelper

Obyčejné sklo nepropouští světlo o vlnové délce nižší než 400 nm, též známé jak ultrafialové světlo nebo UV (UltraViolet), protože obsahuje přímesi, například sodu (uhličitan sodný).

UV světlo je to, které nás opaluje. Takže se bohužel neopálíte.

Jediné sklo, které v plné míře propouští UV paprsky je křemenné sklo.

HerbiG

ne neopalis,jedine pres kremenne sklo … a tuhle otazku jsem kdyztak polozil ja pred 2 tydnama

Anonymky

ty chceš stát jako před oknem?????