fira

Opakování testů pro znovu získání ŘP

Po zákazu řízení motorových vozidel prý budu muset dělat testy.Podle kterého zákona?

Nejlepší odpověď
standa

Podle zákona o silníčním provozu č. 361/2000 Sb (viz zdroj).

Zde je ustanovení § 102, odstavec 3, písmeno c), které zní:

K žádosti podle odstavce 2 musí být přiložen
DOKLAD O ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI k řízení motorových vozidel zařazených do skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění podle odstavce 5, který nesmí být ke dni podání žádosti starší než 60 dní.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d1­.aspx