Frckar

Opakované restartování pc

Již delší dobu se stává, že při práci na pc (Windows XP) se restartuje pc. Jednou se dokonce objevila i modrá obrazovka smrti. Myslím si, že je to zdrojem, který nedokáže utáhnout takovou zátěž. Přitom ale zdroj je nový (cca půl roku). Zajímalo by mě čím by to kromě přehřívání zdroje mohlo být.
Myslíte, že by pomohla reinstalace pc? Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Restartování nezpůsobuje zdroj. To by se vypnul. Stejně tak pochybuju, že by se jednalo o SW chybu. Reinstalace podle mého nemá smysl. Chtělo by to údaje z BSOD. Bez nich se dá příčina jen odhadovat. Zkus delší dobu nechat běžet Memtest a nějaký zátěžový test grafiky. Preventivně by se daly vyčistit kontakty RAM a přídavných karet a několikrát vysunout a zasunout ostatní konektory.

Další odpovědi
Babunka

Myslím, že by určitě pomohla.

Michal Kole

Co v PC je za komponenty ? Jak je výkonný ten zdroj ? Co je obsahem té „modré smrti“ ?

arygnoc

zkuste použít silnější zdroj – třeba i půjčený, a uvidíte, jestli to bylo zdrojem.

osobně xp zhazuji tak jednou tak za 2 roky, ať se zbavím balastu, co na sebe nabalili.