Opak slova „láskyplný“ je „láskyprázdný“?

Nejlepší odpověď
annas

Např. vztah láskyplný = plný lásky,. Jako antonymum se vztah někdy nazývá „prázdnou láskou“,, ale jinak je to vztah nenávistný, chladný, bez lásky atd.

Další odpovědi
Anikitos

No může být. Ale je to spíš necitelný, nenávistný…
Je to složené slovo a ještě příd. jm. u toho se hůř hledají antonyma.

Michala11

Láskyprost. Čeština je nádherná a nikdy mě nepřestane překvapovat a okouzlovat.

EKSOT123

Aby byly odpovědi pestřejší, zkusím to odjinud:
Je-li Bůh zdrojem vší lásky, jeho opakem je Satan, který ho zcela odmítl. Svedl anděly a svádí lidi, proto asi se mu říká Lucifer, Světlonoš, Otec lži. Opakem láskyplného pak může být i slovo ‚bohapustý‘, i když normálně je asi chápané trochu jinak.