mathew.hasis

Opadávaji listy na mé bonsaji, čím to může být?

dobry den, koupil jsem 18 let starou bonsaj Carmona Macrophilla a prevezl ji z Brna domu asi 100km.. po zhruba tydnu zacly padat listy. Bonsaj zalevam a hnojim, mam ji u okna, kde je dostatek svetla.. teplota v pokoji je asi 21 stupnu..

Odpovědi
marci1

Po přemístění pokojových bonsají do nového prostředí reaguje většina z nich na změnu teploty, světla a způsob zálivky tím, že shodí část listů. Pokud k tomu dojde, zkontrolujeme vlhkost zeminy (zda není přeschlá nebo naopak přelitá) a rostlině dáme čas na přizpůsobení se novým podmínkám. 🙂
Více v odkazu: http://loskutak­.nova.cz/clanek/ros­tliny/chyby-pri-pestovani-bonsaji.html

orestez

Nehnojíme od do února. Zalévá se od spodku, ne shora. Neměla být dávno přesazena do většího květináče? Občasné sucho neuškodí. Ale opad listů může znamenat stres. Tak jestli je nad topením, bude problém, ale stačí postavit mimo topidla a bonsai může fungovat.
V odborných článcích bude klíč vadnutí podle zabarvení listů. Žloutnutí, přehnojení. Hlína by se musela propláchnout vodou.