Avatar uživatele
NikolkaCZE

OP v obchodě

Musím ukazovat OP v obchodě i když mi 18 už dávno bylo ? Nemusím ukazovat OP kvuli zneužití udaju, dat atd .. OP mužu ukazat jen policistům… Prodavačka mi nemusí prodat alkohol a cigarety když mi není 18 ale když mi 18 davno bylo a neprokážu to … stejně mi to musí prodat když to chci ale nechci ji ukazovat OP tak zavolam policisty ukažu jim OP a ti jim to potvrdi ? :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? led, mojitek, alex.agent před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Věk se dá prokázat i jiným způsobem, než OP. Pas, řidičák, zbroják, prakticky jakýkoliv průkaz kde je fotka a datum narození. Nicméně ani já nevidím důvod, proč občanku neukázat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

nemusíš…ale ona zase může tvrdit, že ti to, že má 18 nevěří…takže buď OP ukážeš, stačí jen fotku a datum…zbytek můžeš zakrýt třeba dlaní…nebo půjdeš domů s prázdou…nebo si nech zavolat vedoucího a vyřeš to v kanceláři s ním, bez dalších svědků, když se bojíš zneužití, i když jak se dá zneužít OP, jen mrknutím na údaj narození?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
david22

Pokuď žádáš a alkohol, cigarety a vypadáš mladě, prodavačka má právo si ověřit, že ti 18 bylo.

Jen tak mimochodem,alkohol ani cigarety nejsou zdravé. Proto ti radím: vykašli se na to, nekupuj to, ještě si zhuntuješ zdraví. Já jsem taky od narození abstinent.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

OP nemusíš ukazovat,ovšem prodavačka ti nemusí prodat cíga ani alkohol pokud má pochybnosti.Je to jednoduché.Zneužití údajů se neboj-na nic jiného než na fotku a na datum narození se nemá právo dívat.PS: občanku nedávej nikdy ze své ruky-ani policie při běžné kontrole nemá právo ti brát z ruky OP…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ElissPriz

Ono záleží na prodavačce zase :D Když řekneš že ti je 17 a zapomněla sis občanku tak některá ti to prodá a některá ne:) protože kdyby ti to prodala a pak se dostalo na to, že si nezletilá , má průser i ona:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek