Onemocněla jsem během zkuš.doby a dali mi výpověd.Mám nárok na nemocenskou a kdo mi bude dál hradit zdravot.pojištění?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste nemocná během výpovědní doby, tak vám zaměstnavatel může oznámit, že s vámi končí prac.poměr ve zkušební době, ale pouze až od 22.dne nemoci, dříve ne.

Nárok na náhradu nemocenských dávek za 4.-21.den nemoci samozřejmě máte a zaměstnavatel vám tuto náhradu musí proplatit. Poté s vámi může ukončit pracovní poměr, ale i nadále máte NÁROK na nemocenské dávky od sociálky, a to za celou dobu nemoci, klidně i půl roku 🙂

O zdravotní pojištění se v době nemoci nestarejte, jste pojištěná ´státem´. Až vám skončí nemoc, tak si zajděte na úřad práce, který vás dále ´pojistí´ a nebo si najděte nového zaměstnavatele…

To Salvaje:

„Na nemocenskou nárok máte do konce zkušebky“
S: nemocenskou (ať již náhradu od zaměstnavatele nebo nemocenské dávky) bude tazatelka dostávat v tomto případě samozřejmě po celou dobu své nemoci, kromě úvodních 3 dní, tedy i po skončení ´zkušebky´

„Musíte se nahlásit na úřadu práce“
S: nemusíte, ale můžete…, pokud si nenaleznete jiné zaměstnání

„Pokud jste nemocná a nemůžete se jít přihlásit na ÚP, zašlete jim neschopenku.“
S: proboha proč ? neschopenku, resp. lístky o pokračování nemoci k poslednímu dni v měsíci je nutné předávat zaměstnavateli, a to i poté co skončí pracovní poměr.

Další odpovědi
Salvaje

Na nemocenskou nárok máte do konce zkušebky. Pak Váš pracovní poměr končí. Musíte se nahlásit na úřadu práce, který měl za Vás pojištění dále platit. Pokud jste nemocná a nemůžete se jít přihlásit na ÚP, zašlete jim neschopenku.