dust8

Při jízdě na kole se už nemusí nosit rouška?

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byli-uz-jste-se-dnes-probehnout-kdyz-je-tak-hezky-na-svete

Máte někdo oficiální zdroj?

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud nepojedeš v těsné dvojici nebo na tandemu tak ne. Ono to chce taky trochu přemejšlet. Rouška není paráda, ale má chránit okolí před tím co eventuelně vydechuješ.

Další odpovědi
Pepa25

Oficiální zdroj je mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví Č.j.: MZDR 15190/2020–4/MIN/KAN ze dne 6.4.2020, bod 3 (viz zdroj)

Zdroj: https://korona­virus.mzcr.cz/wp-content/upload­s/2020/04/Mimo%C5%99%C3%­A1dn%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-omezen%C3%AD-pohybu-osob-s-v%C3%BDjimkami.pdf

Dochy

jsou povoleny některé individuální sporty kde jsou reálné dostatečné vzdálenosti mezi lidmi (podrobnosti si najdi). Obvykle pokud jedeš na kole, tak v blízkém okolí nemáš nikoho koho bys mohl nakazit.

Kepler

V pondělí 6. dubna bylo na jednání vlády odhlasováno, že při individuálních sportech (běhání, jízda na kole…) nemusíte nosit roušku. To však neplatí, pokud se vyskytujete ve větší skupině lidí. https://irybar­stvi.cz/lide-pri-individualnim-sportovani-uz-nemusi-nosit-rousku-patri-sem-i-rybari/

led

„V aute a v prirode, pokiaľ ste sám, nemusíte mať rúšku. ale treba ju mať pripravenú, aby ste si ju nasadili, keď vám hrozí "blízke stretnutie“ s ľuďmi."
z vyjadrenia zdravotníkov.
Ak idete v aute viacerí, pokiaľ nie ste spolubývajúci v jednom byte, noste rúšku. Podobne aj pri bicyklovaní…

Edison

Ono to chce použít mozek. Obecně tam, kde NEHROZÍ potkávání se s dalšími nezůčastněnými lidmi není třeba nosit roušku. Nemusí jít nutně o sport. Nebo naopak co všechno je sport… žejo.