Omylem naříznutá kůže na prstu ve tvaru půlkruhu, že se skoro odřízla se sama zacelí nebo se má odchlíplá kůže strhnout?

Když by se kůže strahla, tak tam bude kus bez kůže a ta se nezacelí či tam bude jizva?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak jste zajel hluboko. Také jsem se řízla, bylo třeba kůži přišít, i když jsem ji přitiskla, stále rána krvácela.

Jenže chirurg přišil kůži tak, že mám na palci necitlivéí jelito.

Pokud je kůže odchlípnutá je povrchovně, mělo by stačit po desifenkci přiložit náplast, nebo obvázet. Na urychlení hojení pak je dobré použít mast, nebo koupat v hypermanganu či heřmánku.

Ale přes internet se nedá radit, když ránu nevidíme.

Další odpovědi
Kepler

Ránu a její okolí desinfikovat a překrýt náplastí s polštářkem, v žádném případě kůži nestrhávat! Mělo by se to zahojit.

mosoj

Kůže sama přiroste. Pokud je to i s masem přiroste také, ale bude to znát po celý život. Vlastním něco podobného na prostředníku pravé ruky od dětských let. Ničemu to nevadí.