tondo

omôžete nám? Prosííííííííím!!! Vážne.-.. s,e ceý zničený . neviem zostrojiť dalekohla d:(:(( a na nete u same taž

Pomôžete nám? Prosííííííííím!!! Vážne.-.. s,e ceý zničený . neviem zostrojiť dalekohla d:(:(( a na nete u same tažké postupy .. a my nemáme nič potrebenééé … pomooooztee.e.. dakujeme :(
Doplňuji:
šošovky máme aj spojku aj rozptylku .. chceme len vytvoriť priamy obraz obraz

Nejlepší odpověď
anonym

Spojná čočka (objektiv)+ tubus + další spojná čočka (okulár).
Co tedy máš? Píšeš, že nic. Bez čoček dalekohled neuděláš. Tubus nahradíš i tvrdým papírem, který svineš do ruličky a přelepíš.

Další odpovědi
led

Podrž si šošovky v rovine a skús cez ne pozerť. keď sa ti podarí zaostriť na pozeraný objekt, máš danú minimálnu dĺžku ďalekohľadu.
Jednoduchý holandský (námornícky) ďalekohľad:
Z tvrdého papiera si vyrob dve trubky (tá väčšia dlhá 1/2 nameranej vzdialenosti, tá tenšia ako väčšia+5cm, aby trubky držali v sebe) o priemere šošovky. Dovnútra vlep asi 2 cm od kraja pásik papiera o dlĺže vnútorného priemeru (prstenec, ktorý zabráni posunu šošovku dovnútra) vlož šošovku a vlož ďalší prstenec – pásik papiera, aby šošovka nevypadla. Toto sprav aj do tenšej trubky, ale asi 5cm od kraja. Tenšiu trubku vlož do hrubšej, tak aby šošovky boli na vonkajších stranách.
Posúvaním trubky zaostruješ.
Veľa zábavy pri výrobe.
Doplňuji:
http://www.gym­nz.sk/~astrokru­zok/galilei.htm