Omlouvám se za dnešní otázky … ale: při zvracení se říká, že se nám zvedá, nebo obrací žaludek. Opravdu?

Aby mi uz tak obraceny nezustal !!! ☹ -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Zvracení je obrácený mechanismus, kterým se organismus zbavuje toxických látek a lidé se po něm cítí mnohem lépe. Při zvracení se žaludeční svalstvo nejdříve uvolní a pak obrácenou peristaltikou vyprazdňuje tráveninu do jícnu místo do žaludku.

Chcete-li si přečíst více a dovědět i různé rady, podívejte se na

Zdroj: http://www.bel­tina.cz/onemoc­neni/nevolnost-nauzea-zvraceni/

Další odpovědi
hanulka11

On se ti zvedne a obrátí a tak se vyčistíš a už to do sebe necpi, nech si dneska pauzu a hodně pij čajíky a vodu